Nymburskou skupinu spolu se Zenitem dále tvoří UNICS Kazaň a Štrasburk. Do osmifinále jdou dva týmy. Jeden favorit na postup ční nad ostatními. Je jím silná ruská Kazaň, která svou pouť tímto pohárovým ročníkem začínala v Eurolize a v Eurocupu obhajuje loňské finále. Na postup však myslí i zbylé tři týmy, Nymburk nevyjímaje.

„Pro nás je to velmi důležitý zápas hned na úvod skupiny, který se nakonec může ukázat jako jeden z rozhodujících. Jestli chceme postoupit, musíme především vyhrávat doma. Předpokládám, že o postup budeme bojovat hlavně s Petrohradem a Štrasburkem. Cokoli uhrajeme proti Kazani, bude něco navíc. Uhájit domácí palubovku proti Petrohradu je ten nejlepší způsob, jak dobře začít," uvažoval nymburský kouč Kestutis Kemzura.

Petrohrad je stejně jako Nymburk účastník VTB ligy. Oba týmy se spolu v této soutěži střetly na začátku sezony v zápase, jehož výsledek český tým do teď mrzí. Zenit na domácí palubovce vyrovnal až v poslední vteřině a v prodloužení pak vyhrál o čtyři body. „Teď je ale jiná situace, sezona pokročila a hraje se jiný zápas v jiné soutěži," naznačil trenér Kemzura, že středeční zápas nebere jako odvetu.

Tím spíš, že Nymburk se s Petrohradem během měsíce utká hned třikrát. Kromě středy ještě dvakrát na začátku února v Eurocupu i ve VTB lize.

Jeho tým odehrál v neděli v Moskvě ve VTB lize velmi dobré tři čtvrtiny proti Chimki. Ovšem hned ta první Nymburku nevyšla natolik, že ve zbytku zápasu proti favoritovi jen marně dotahoval. I tak litevskému kouči ale zápas ukázal několik pozitivních věcí. „Především vnitřní sílu týmu. Dokázali jsme najít cestu zpátky. Když ne vítězství, dokázali jsme si uhrát aspoň důležité sebevědomí pro zápas s Petrohradem. Cítíme, že forma jde nahoru a to chceme potvrdit," uvedl kouč, který zároveň pozval fanoušky na zápas.„Rádi bychom v zádech pocítili silnou domácí podporu. Chtěl bych do hlediště pozvat nejen naše věrné fanoušky Nymburka, ale i všechny příznivce basketbalu z Prahy i celé republiky, kterou v Evropě reprezentujeme," vzkázal trenér, který má kromě dlouhodobě zraněného Radoslava Rančíka konečně k dispozici kompletní kádr.

TOMÁŠ LAŠ