Za výhru v utkání si sice postup do další fáze Ligy mistrů čtyři kola před koncem základní části „nekoupí“, ale hodnotu postupových akcií hodně navýší. Ve vyrovnané skupině, jakou ta jejich je, může rozhodovat každé vítězství, ale i počet nastřílených bodů. 

V Lize mistrů má Bonn zatím sice jen tři výhry, ale dvě z nich dosáhl na hřištích soupeřů. Ať už v Soluni, kde byl stejně úspěšný jako nymburský mistr, ale dokázal zvítězit na půdě italského Avellina, kde Nymburk prohrál o sedmnáct bodů. Schopnost vítězit i na venkovních palubovkách dává německému týmu určitý kredit. „Já myslím, že stejná pověst musí předcházet i náš tým,“ připomněl Petr Benda sérii tří předvánočních výher Nymburka na palubovkách Zelené Hory v Polsku, Arisu v Řecku i francouzském Nanterre.

Družstvo Bonnu má hru postavenou na svých podkošových hráčích, ke kterým ještě přidalo dalšího pivota Zubčiče. „Znám ho ještě z Adriatické ligy. Je to kvalitní pivot,“ vzpomněl si Petr Benda. 

Nicméně právě skvělá obrana pivotů hrála v prvním pro Nymburk vítězném utkání rozhodující roli. V říjnu odehrál fantastické utkání právě pivot Petr Benda, autor čtyřiadvaceti bodů, který téměř odřízl bonnského podkošového čahouna od míče. „Kdo by nechtěl zopakovat stejný výkon,“ zasmál se nymburský dlouhán a dodal: „Nebude to jen moje práce. V podkošovém prostoru je nás více, kteří můžeme především v obraně potrápit útok hostů.“ 

Utkání proti německému Bonnu začíná v úterý 9. ledna v půl sedmé večer. „Věříme, že v našem fanouškovském kotli uvaříme výživný „Ajntopf“, do kterého přidáme skvělou obranu, produktivní ofenzívu, zdrcující rychlé protiútoky, odzbrojující zisky a okořeníme hlasitou podporou fanoušků ve všech sektorech haly,“ zve na zápas Ondřej Šimeček.

Vladimír Malinovský, Tomáš Laš