Nymburk si chtěl dát na USK pozor po předchozích vyrovnaných soubojích a listopadové prohře, ovšem i tentokrát dovolil soupeři držet krok až do poločasu. Starali se o to zejména Ondřej Sehnal s Domagojem Proletou, kteří v první půli táhli útok USK. Trenér Nymburka Oren Amiel několikrát dával hlasitě najevo svou nespokojenost.

Do druhé půle ale vlétl zcela odlišný Nymburk. Agresivní obranou nutil USK k chybám, dával snadné body z protiútoků a také kraloval na doskoku zejména díky Martinovi Křížovi, který si připsal sedm útočných doskoků a často doskakoval vlastní střely. Celkem Nymburk vytěžil dvacet bodů z druhých šancí, zatímco USK jen čtyři. Téměř dvojnásobný byl pro Nymburk také rozdíl v počtu bodů z rychlých protiútoků.

V útoku pak zvedl prapor domácích Retin Obasohan, který dal ve třetí čtvrtině jedenáct bodů. Celkem měl za šestnáct minut dvacet jedna bodů, pět asistencí a užitečnost třicet. Pak to po něm převzal Lukáš Palyza, autor pěti trojek.

Hokejový zápas 25. kola hokejové Chance ligy mezi HC Dukla Jihlava a Rytíři Kladno.

Pražané po razantním nástupu Nymburka pochopili, že tentokráte na překvapení nedosáhnou a trenér Dino Repeša pak už šetřil opory, když Ondřej Sehnal s Michalem Marešem odehráli jen šestnáct minut. USK doplatilo také na sedmnáct zahozených trestných hodů.

Basketbal Nymburk - USK Praha 104:88

Nejvíce bodů: Palyza, Obasohan po 21, Hruban 13, Harding 11, Kříž 10, Prewitt a Dalton po 8, Zimmerman 4, Tůma, Benda, Kovář a Rylich po 2 - Proleta 20, Sehnal 13, Mareš 10, Bátovský 9. Fauly: 24:28. TH: 30/22 - 37/20. Trojky: 10:10. Doskoky: 42:35. Čtvrtiny: 25:24, 22:18, 28:18, 29:28.