„Proti Svitavám se vždy hraje těžko, protože přijedou dobře připravené a na to musíme být připravení i my. Zápas jsme začali bez energie. O poločase jsme o tom s hráči mluvili a do druhého poločasu jsme nastoupili s větší razancí. Nakonec jsme vyhráli, ale už teď musíme přemýšlet nad sobotním utkáním doma proti Ústí a pak v Litvě,“ řekl po utkání Oren Amiel, kouč vítězného celku.

Jeho slova podpořil i Kendall Smith, hráč ČEZ Basketball Nymburk. „Zápas byl těžký, protože jsme měli těžkého soupeře, který hraje na vysoké úrovni. Nicméně my musíme konsolidovat naše síly a hrát se sebedůvěrou. Musíme dobře bránit a potom jsme schopni hrát na ještě vyšší úrovni,“ řekl Smith.

Hosté byli i přes porážku se svým výkonem spokojeni. „Odehráli jsme docela solidní zápas. V první půlce jsme hráli dobrou obranu, jen jsme nebyli schopní naši dobrou obranu zakončit dobrým doskokem. Ve třetí čtvrtině jsme měli pár zbytečných ztrát, hráli jsme pomalý basket a Nymburk nám odskočil na čtrnáct bodů. Potom jsme se nebyli schopni dostat zpátky do tempa a do zápasu,“ uvedl hostující hráč Marek Welsch. (tl)