Za sebou má vydařenou sezonu v Samaře, se kterou vyhrál pohár EuroChallenge a získal titul pro nejužitečnějšího hráče soutěže (MVP).

„Jsme velmi rádi, že se po roce opět střetnou naše profesní cesty s Tre Simmonsem, který v průběhu dvou sezon v našem týmu prokázal, že je vynikajícím hráčem. V minulé sezoně to potvrdil tím, že patřil mezi nejlepší hráče VTB ligy, což v obrovsky silné konkurenci této soutěže znamená opravdu hodně. Tre zná dobře náš klub, stejně tak dobře známe i my jeho. Věříme, že se nám podaří navázat na předchozí úspěšnou spolupráci," uvedl výkonný ředitel nymburského klubu Ondřej Šimeček.

Díky návratu do Nymburka si Simmons zahraje VTB ligu třetí sezonu v řadě. V té poslední se dostal se Samarou do čtvrtfinále, kde jeho tým podlehl pozdějšímu vítězi CSKA Moskva. Ve čtyřiadvaceti  utkáních měl průměr 15,5 bodu na zápas. Velmi podobná čísla měl také v ruské PBL, v poháru EuroChallenge a v předchozích dvou sezonách v Nymburce. To dokazuje, že Simmons ani po třicítce neubírá nic ze svých kvalit.

Mezi jeho hlavní přednosti patří kvalitní střelba, svou roli však zvládá dobře i v obraně. V útoku hráč na postu 2 nebo 3 zakončuje z různých pozic a situací. K jeho dalším devizám patří rychlé nohy.

Simmons se narodil a basketbalově vyrostl v Seattlu, hlavním městě státu Washington, kde hrál NCAA za univerzitní tým Huskies. Profesionální kariéru zahájil v roce 2005 za řecký PAOK Soluň. Později hrál na nejvyšší úrovni také ve Španělsku a Izraeli. Sezonu 2008/2009 strávil v euroligovém Maccabi Tel Aviv. Nejblíže k angažmá v NBA měl v roce 2006, kdy se účastnil předsezonního kempu Seattle Supersonics.

TOMÁŠ LAŠ