Několik desítek týmů se utká ve třech kategoriích o hodnotné ceny a stále prestižnější trofeje. Souboje v hlavní kategorii Masters tradičně ozdobí účast několika současných, bývalých a jistě i budoucích hráčů slovutné Mattoni NBL.

Prvenství přijedou obhajovat borci z Ústí nad Labem vedení Zdeňkem Hanzlíkem, jenž je jedním ze strůjců letošního postupu Chomutova do nejvyšší soutěže mužů. Titul si ale zpátky budou chtít vzít nymburské naděje z týmu BC Réma, v jejichž dresu září extraligovými palubovkami ostřílený Michal Hubálek a stále se lepšící miláček davů Tomáš Holík, o němž se povídá, že ve frontě na talent předbíhal a pak si pro jistotu šel ještě jednou. Těmto dvěma se co nejméně snaží překážet další tři nosiči vody.

V kategorii 4fun se utkají smíšené týmy, což je někdy, jak název napovídá, opravdu legrace a svou kategorii mají také ženy. Jak předchozí ročníky ukázaly, i v těchto zápasech si lačné oko divákovo přijde na své. Samozřejmostí jsou soutěže ve střelbě za 3 body a smečování. „Ve všech kategoriích jsou ještě stále volná místa, startovné je 300 korun na tým. V den turnaje bude registrace na místě od 9 hodin, kdo chce mít jistotu, může se registrovat na facebookové stránce NBK 3on3 Streetball Tournament nebo na čísle 736 762 807. Celý den je samozřejmě zajištěno občerstvení, muzika a večer proběhne nezbytná afterparty,“ řekl hlavní pořadatel a ikona nymburského pouličního basketbalu Pavel Hauerland.