IMOS BRNO – NYMBURK  63:60

Po statečném boji bez zraněné Mišurové, která odstoupila už na začátku druhé čtvrtiny a se zraněnou Monroe, která se sebezapřením zápas dohrála, podlehly nymburské hráčky euroligovému soupeři.

Do zápasu vstoupil Nymburk velice dobře. V nejsilnější sestavě nenechal domácí hráčky v klidu rozehrát a byl   po celou dobu bodově mírně vpředu.

Velká rána osudu zasáhla hostující tým v úvodu druhé desetiminutovky. Darina Mišurová si poranila kotník a musela odstoupit. „Bohužel Darina se na nohu nemůže postavit. Uvidíme, co ukáže vyšetření u lékaře, ke kterému odjela hned po návratu do Prahy. Velkým optimistou však nejsem," řekl smutně trenér Nymburka Daniel Kurucz.

I kvůli tomu musel hostující trenér pozměnit taktiku. „Museli jsme hrát jinak, než jsme se celý týden připravovali. Podle plánu měla hrát Darina a Wal kolem třiceti minut. Musel jsem pak kombinovat sestavu a to přinášelo určité komplikace," řekl trenér Kurucz.

Brňanky těsně před poločasem vyrovnaly a vyrovnaný průběh mělo utkání až do konce. Z výhry o tři body se ale radoval domácí tábor.

„Podali jsme dobrý, bojovný výkon. Snažili jsme se o rychlé protiútoky, ale postupem času jsme byli limitovaní tím, že Veronika Bortelová musela odehrát zbytek zápasu a zároveň se ukázalo, že nejsme schopni ubránit Stejskalovou, která dala dvacet šest bodů. Bohužel se chytla   po našich chybách, když některé hráčky vyloženě neplnily způsob obrany, který jsme měli na tuto hráčku připravený po pick and rollu. Pochválit bych chtěl Jacintu Monroe, která i s bolavým kolenem odehrála pořádnou porci minut. Uznání zaslouží Veronika Bortelová za neúnavnou snahu. Výborný zápas odehrála Anežka Skokanová a Veronika Rybová. S drobnými chybami, ale celkově dobře, zahrála Theairra Taylor. Všechny vyjmenované hráčky poctivě bránily, hrály bojovně a to ostatním chybělo. Ukázalo se, že holky ještě nejsou schopné hrát konzistentně těžký zápas, ale věřím, že s přibývajícím časem to bude stále lepší," shrnul střetnutí v Rosničce trenér Daniel Kurucz.

Tomáš Laš