Nymburk – Žabiny 83:77

Domácí hráčky si díky vítězství udržely druhé místo tabulky právě před týmem Žabin.

„Naše vítězství bylo zasloužené, přece jen jsme byli téměř po celý zápas, kromě dvou minut, ve vedení. Dokázali jsme si, že pokud se plně soustředíme na zápas a všichni do puntíku plní své úkoly, pak nevznikají hloupé chyby a jsme lepším týmem. Ve druhé čtvrtině si hráčky začaly příliš vymýšlet, což se nám bohužel stává, pokud jsme ve větším vedení. My si takové ´vychytávky´ nemůžeme dovolit. Máme osm nových hráček a my prostě musíme ještě hrát podle šablony. V šatně o poločase jsem byl hodně rozzlobený a důrazně jsem nabádal hráčky, aby se vrátily ke hře z první čtvrtiny a bude vyhráno. Stalo se, a proto jsme vyhráli,“ shrnul utkání trenér nymburského celku Daniel Kurucz.

Do rozboru střetnutí se pustila také domácí hráčka Tereza Krakovičová. „Po delší době jsme začali zápas dobře, neprohráli jsme úvodní desetiminutovku. Pomohli jsme si v první čtvrtině střelbou z dálky, dobře jsme se vraceli. Ve druhé čtvrtině jsme nepochopitelně ustoupili od hry, která nám nesla ovoce. Soupeř dával hodně trojek, pomaleji jsme se vraceli do obrany. Ve třetí čtvrtině jsme sice o mnoho bodů nevedli, ale nebyla jsem nijak nervózní, stále jsem měla pocit, že vývoj utkání kontrolujeme. Žabiny nehrály špatně, ale my jsme dokázali lépe využít šestnáct ztrát soupeře, z nich šest vyrobil v posledním hracím období,“ uvedla domácí basketbalistka.

Body: Wells 23, Huňková 13, Stehlíková 11, Krakovičová a Chomenčuk 10, Sklenářová 7, Krejzová 5, Hošková 4 – Záplatová 15, Dudášová 14, Malečková a Matuzonyté 11, Stoupalová a Křivánková 8, Webb 6, Vacková 3, Adamcová 1. Trojky: 22/7 – 23/7. TH: 15/14 – 28/24. Doskoky: 26:38. Fauly: 22:17. Čtvrtiny: 27:18, 15:24, 26:22, 15:13. (tl)