Jelikož na turnaji mohli startovat hráči U20 a mladší, tak se v týmu objevil také bývalý hráč akademie Martin Vaněk, a Martin Peterka, reprezentant ČR v kategorii U20 a současný hráč Sokol Hradec Králové.

Turnaje se zúčastnilo celkem osm družstev. Nymburk se postupně utkal s Rigou, Taijinem (Čína) a domácími Donar Groningen. Ve skupině se týmu z Polabí podařilo všechny zápasy vyhrát. V semifinále pak narazil na Sabonis Basketball Academy, který rovněž pokořil.

Ve finále se Nymburk postavil hvězdnému CSKA Moskva. I přes porážku ve finále se soupeřem, jež byl sportovně lepší, se jedná o obrovský úspěch akademie BA Nymburk.

Účast na turnaji zhodnotil hlavní trenér Lubomír Růžička: „Zisk stříbrných medailí je krásným úspěchem naší celoroční práce. Hráči zde reprezentovali svůj klub znamenitě a získali si i zdejší početné publikum a velké uznání i od odborné veřejnosti. Ve finále nás porazil lepší tým a je třeba respektovat jeho kvality. Jsme však rádi, že jsme tým jakým je CSKA donutili k maximální koncentraci a hry na sto procent. Vybudovaný respekt je dobrou odměnou pro celý tým a klub. Další vyznamenání přišlo i z řad vedení turnaje. V hlasování trenérů vyhrál titul MVP (nejužitečnější hráč turnaje) Matěj Svoboda. Ten zde zcela prodal veškerý svůj potenciál, byl lídrem týmu na obou polovinách hřiště a ukázal, že je velkým příslibem budoucnosti. Veliké poděkování však patří všem hráčům. Jejich příkladná reprezentace je vynikající reklamou na nejen nymburský ale i český mládežnický basketbal."

Tomáš Laš