Nymburk – Pardubice 91:90

První dva celky tabulky předvedly parádní podívanou. Na konci byli šťastnější košíkáři Nymburka, zvítězili o jediný bod. A to museli v poslední půlminutě čelit nájezdu soupeře.

„Byl to skvělý večer pro český basketbal, utkaly se aktuálně dva nejlepší týmy v Česku a bylo to vidět,“ vyzdvihl výkony obou celků nymburský trenér Oren Amiel. „Pardubice hrály výborně, přijely dobře připravené. Pro nás je to dlouhá sezona a takové zápasy prostě občas přijdou. Jsou pro nás však skvělým testem našich schopností. Hosté nás nachytali v první polovině, ve druhém poločase se do hry zapojili hráči, kteří v prvním příliš nehráli, jako Kříž a Beriša,“ řekl po utkání trenér českého mistra.

Spokojený byl i domácí hráč Kendrick Ray. „Byl to dobrý zápas. V první polovině se nám nedařilo v obraně, ale naštěstí se nám ve druhé půli podařilo vrátit do zápasu, hlavně v obraně, a díky tomu jsme vyhráli.“

Na Pardubicích bylo vidět odhodlání od první minuty. „My jsme do Nymburka přijeli vyhrát a bojovali jsme o to celý zápas. Bohužel jsme ve druhém poločase měli výkyvy a to s Nymburkem nemůžeme mít,“ uvědomil si po utkání hostující basketbalista Josef Potoček.