Na dlouhé čekání mezi čtvrtfinále a semifinále si už za poslední roky Středočeši zvykli. Jejich série v poslední době končí pouze v nejkratším možném čase a ty ostatní se protahují. Letos však byl tajemstvím zahalen i jejich soupeř. „To pro nás není žádná komplikace. Většinu soupeřů stejně dobře známe. Všechno je to hlavně o nás, o tom, jak budeme hrát my,“ naznačil Tomáš Vyoral, že se v šatně nijak bouřlivě neprobírá, který ze soupeřů to bude.

Svitavy se do semifinále dostaly poprvé ve své historii, Nymburk je v této části vyřazovacích bojů už po sedmnácté. Když se k tomu přidá, že multimistr prohrál pouze tu úplně první sérii, je jméno favorita jednoznačně dáno. Nicméně výkony Svitav v základní části i setnutí trojnásobného vicemistra posledních tří let Děčína ve čtvrtfinále, dávají tušit, že se v česko-moravském pohraničí buduje tým, který by chtěl mluvit do medailových pozic.

Navíc osoba trenéra Lubomíra Růžičky, mimochodem také bývalého asistenta trenéra nymburského klubu a Basketbalové akademie, je příkladem pracovitého taktika, který nepodcení žádnou maličkost. „Nebude to lehká semifinálová série, protože na nás budou připravení na sto procent. Budou mít naskautováno všechno, co se naskautovat dá. I tak by to neměl být důvod, abychom sérii museli protahovat na více než čtyři zápasy,“ mluví sebejistě Vojtěch Hruban, hráč, který už v Nymburce hraje svou šestou sezonu a byl zvolen nejlepším hráčem Národní basketbalové ligy v měsíci březnu. (mal, tl)

Termíny zápasů Nymburka
Nymburská semifinále se hrají 30. dubna a 1. května vždy od 18 hodin v hale Sportovního centra v Nymburce, další dvojice venkovních zápasů je na programu 4. a 5. května. Pokud by bylo nutné hrát další utkání, zde jsou termíny: 9. května (Nymburk), 12. května (Svitavy), 15. května (Nymburk).

Finále, které se hraje už jen na dva vítězné zápasy, tedy nikoliv jako vloni, kdy se hrálo jen na dva zápasy se součtem skóre, začíná 20. května a další termíny jsou 24. 5. a 27. 5. Bronzový týmu budeme znát nejpozději 23. května, kdy je na programu třetí zápas. Předchozí dva se hrají 19. 5. a 21. 5.

Gymnazisté mají zlatou placku

Basketbalisté Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce dosáhli největšího úspěchu ve Sportovní lize základních škol O pohár ministra školství. V Děčíně porazili ve finálovém utkání družstvo Základní školy Pelhřimov 30:24. Hrály se čtyři čtvrtiny po pěti minutách. Osu týmu tvoří hráči úspěšné Basketbalové akademie Nymburk.