Pardubice v úvodu vedly 11:4, pak ale nymburský kapitán Vojtěch Hruban zavelel a osmi body táhl šňůru 12:0, po níž se domácí ujali vedení. Jenže trojky Michala Svobody držely Pardubice v kontaktu.

V úvodu druhé čtvrtiny dal deset bodů Nymburka v řadě Jerrick Harding, ale Svoboda s Vyoralem nadále drželi Pardubice ve hře a dokonce šly opět do čtyřbodového vedení. Pak ale dal trojku Petr Šafarčík, pro něhož to byl první koš v soutěžním zápase od říjnového zranění a nakopl tím spoluhráče k další šňůře 9:0 a sedmibodovému vedení v poločase.

Do druhé půle pak vletěl Omar Prewitt deseti body za šest minut, a když se střelecky dařilo i Haydenovi Daltonovi, rázem měl Nymburk vedení o osmnáct bodů a to neustále navyšoval. V poslední čtvrtině pak byl opět hodně vidět Harding, který potvrdil, že se mu proti Pardubicím daří, když v úvodu sezony jim dal třicet dva a patnáct bodů.

Nymburk, kterému tentokrát chyběl odpočívající reprezentant Martin Kříž, dal pětatřicet bodů z rychlých protiútoků, zatímco hosté jen pět. Také nasbíral hezkých třicet asistencí, z nichž devět měl Retin Obasohan. Hayden Dalton zapsal druhý double double po sobě za osmnáct bodů a deset doskoků, double double měl i hostující Tomáš Vyoral za jednadvacet bodů a deset asistencí.

Nymburští basketbalisté sehrají zápas Ligy mistrů v úterý na své palubovce ve Sportovním centru, kdy od 18.30 hodin hostí německý Brose Basket Bamberg.

Nymburk – Pardubice 109:77

Nejvíce bodů: Harding 21, Dalton 18, Hruban 14, Palyza 13, Obasohan 12, Prewitt 10, Zimmerman 8, Šafarčík 6, Kovář 4, Benda 3 – Vyoral 21, Svoboda 20, Potoček 12, Švrdlík 9. Fauly: 19:18. TH: 13/11 – 13/10. Trojky: 14:9. Doskoky: 40:38. Ztráty: 10:15. Zisky: 11:4. Asistence: 30:16. Čtvrtiny: 26:23, 24:20, 29:15, 30:19.