Tedy žádná rutina?
V některých věcech ano, protože některé věci se stále opakují, ale vždy jsou nějaké změny, na které se musí reagovat a není to žádná pásová výroba.

Dá se spočítat, kolik času vám práce generálního manažera zabere?
Je to hodně a já to nepočítám. Není to práce na osm hodin denně a stálou pracovní dobu. Pracuji, když je potřeba a nemám stálou pracovní dobu. Myslím, že limit pracovní doby to mnohdy výrazně převyšuje. Ovšem není to jen moje práce, podobně to platí u všech mých spolupracovníků v klubu. Je to spousta sobot a nedělí a samozřejmě se v tom odráží, kolik zápasů se v dané sezoně hraje.

Co vám nejvíce, jak se říká, dobíjí zpátky baterie?
V posledních sezonách se hraje styl basketbalu, který se musí líbit a to mi dodává zpátky tu energii. Také je to práce s mladými lidmi a to mně, jako starší generaci, pomáhá baterky dobíjet také. Pokud bych se měl podívat mimo svou práci, pak jsou to vnoučata.

Měl jste v minulosti myšlenky na to, že už se svou funkcí seknete?
Možná se to mohlo za těch pomalu dvacet let stát, ale vždycky mě to rychle přešlo a vážně jsem o tom nikdy neuvažoval. Teď se takové myšlenky pomalu vkrádají. Přichází pomalu čas, kdy budu končit. Není to však z důvodů, že by mě k tomu dohnaly nějaké okolnosti z mé funkce.

V kterých momentech jste nejblíž k tomu říct si: „Dost, končím!“ ?
Když se spolehnu na to, že někdo má něco udělat a zjistím, že to neudělal a já pak musím situaci zachraňovat. To mě žere, ale nepřivodí mi to myšlenky na konec ve funkci.

Stojíte na prahu 19. sezony mezi elitou českého basketbalu. Byla její příprava stejně náročná jako jindy nebo se do ní promítly některé změny jako je změna majitele, změna týmového oblečení a podobně?
Změna majitele nepřinesla nějaké zásadní komplikace. Náročnost byla trochu vyšší administrativně, organizačně, protože se všechno nastavovalo trochu jinak. Vzhledem k tomu, že se složení realizačního týmu v podstatě neměnilo, byly postupy přípravy sezony hodně podobné.
Na první pohled drobnost jako je změna týmového oblečení přináší určité komplikace, ale to jsme si prožili už při zavádění minulé značky. Víme, že se všechno vyřeší, než sezona naplno začne, ale je to nepříjemné, protože jsme v posledních letech byli zvyklí, že hráči najdou svoje vybavení už před prvním tréninkem. Mně osobně to trochu štve a je mi to nepříjemné i proti samotným hráčům a realizačnímu týmu.

Promítá se změna majitele do nižších pater klubové struktury především sportovního úseku?
Ne, do těchto částí se nepřenáší. Hlavně proto, že nový majitel nechce činit převratné změny a možná že k některým dojde. Ale jak jsem pana Podpěru poznal, nedělá žádná unáhlená rozhodnutí a nejprve si všechno chce osahat, v klidu promyslet a pak teprve učiní nějaké rozhodnutí. Do sportovních záležitostí zasahovat nechce.

V průběhu minulé sezony probleskla zpráva, že Fanclub byl oficiálně zrušen. Na první pohled nic patrné není. Jak spolupracuje klub s jádrem fanoušků?
Na základě rozhodnutí vlastního FanClubu se oficiálně rozpustil. Nám se podařilo díky bývalému vedení FanClubu jádro fanoušků udržet. Snažíme se jim vyhovět, aby mohli být na maximu zápasů. Pomáhají k tomu zájezdy na venkovní zápasy. Snažíme se je v tom podporovat. Pro nás je těžké organizovat ještě FanClub. Jsme rádi, že se na jádro ještě nabalili někteří další fanoušci a na zápasy pravidelně chodí. Je to jejich zásluha, že vytváří atmosféru, která v Nymburce je.

Před touto sezonou došlo k nejmenšímu počtu hráčských výměn v historii. Čím si to vysvětluje?
Jednak byl dobrý výběr v loňské sezoně. Pak se nám podařilo přes různé peripetie udržet jádro nejlepších českých hráčů. Snažili jsme se o to i v minulých sezonách, protože stálý kvalitní kádr by měla být výhoda. Věřím, že se stabilita odrazí na výsledcích.

Co byste si přál, aby v příští sezoně zůstalo stejné jako v minulé a co byste chtěl změnit?
Přál bych si, abychom se prezentovali stejnou hrou jako vloni, aby byl zájem diváků stejný jako vloni a nebo ještě lepší. Změnit bych chtěl konečnou stanici poháru BCL, abychom se už konečně dostali z prvního kola play off.

AUTOR: Tomáš Laš

Rudolf Šimeček, 64 let

Bydliště: Nymburk
Narozen: 1954
Pracuje: ředitel basketbalového klubu Nymburk
Znamení: Vodnář
Další oblíbené sporty: tenis, lyžování, fotbal
Oblíbené jídlo: italská kuchyně
Oblíbené pití: minerálky
Oblíbený film: Podraz
Oblíbená hudba: každá dobrá