Hráči Nymburka si uvědomují, že to bude pořádná šichta. „Riga má tým, který drží dlouho pohromadě a nově příchozí Rowland dokáže své spoluhráče hodně rozpumpovat. Naším cílem bude držet ho co nejvíce od míče. Trenér Butautas má i další kvalitní hráče, ale hra Rigy je hodně postavená na Rowlandových dovednostech," má před utkání jasno zkušený nymburský hráč Radek Nečas.

Ten zmínil Rowlanda, který je bezesporu největší hvězdou soupeře. „Rowland je stoprocentně klíčovým hráčem soupeře, on dělá tým lepším. Pokud je na palubovce, jdou přes něj všechny míče. Z jeho hry těží další jeho spoluhráči a už jen využívají jím podané míče při hře zády ke koši nebo při nájezdu z křídla. Když ho zastavíme, máme mnohem větší šanci vyhrát," řekl na adresu Rowlanda další nymburský basketbalista Vojtěch Hruban. „On dokáže být velice efektivní. Střílí jen ty střely, které mají smysl a proměňuje je. Myslím, že to je jeden z nejlepších hráčů VTB ligy," dodal Hruban.

Trenér Ronen Ginzburg před utkáním

Letos už jste s Rigou sehráli velmi vyrovnaný zápas a až po smolném závěru prohráli o pouhé dva body. Co si z tohoto zápasu můžete do středy vzít?
V tomto zápase jsme hráli dobře, byly tam nějaké chyby v obraně a ty musíme napravit. Pak máme rozhodně na to zápas vyhrát. Každopádně Riga je v tuto chvíli jedním z top týmů Evropy, daří se jí ve VTB lize a nebude to lehký soupeř.

Myslíte, že Riga je jen o Rowlandovi, že stačí zastavit jeho a je to cesta k úspěchu?
To určitě ne. Rolland je bezpochyby jedním z nejlepších hráčů Eurocupu. On je ten, kdo tým posunul o úroveň výš oproti loňskému roku. Pokud chceme uspět, potřebujeme ho zastavit, ale jen to nestačí. Riga má vyrovnaný tým, všichni hráči jsou dobří. Navíc jádro nějakých šesti hráčů spolu hraje dva až tři roky, funguje jim týmová chemie a celkově jsou velmi dobře sehraní. Takže jen zastavit Rollanda nestačí.

Budete dělat nějaké změny v sestavě nebo ve způsobu hry, oproti nedělnímu zápasu?
Vždycky měníme způsob hry podle soupeře, se kterým hrajeme. I teď ty změny budou potřeba, protože v neděli jsme nehráli vůbec dobře. Rigu z předchozích let dobře známe a věřím tomu, že máme na vítězství.

Jak to vypadá s vašimi hráči? Jsou všichni připraveni hrát?
Jediný otazník je stále u Rado Rančíka, který na tom zdravotně není úplně nejlépe. Ještě ale není pevně rozhodnuto, zda nastoupí nebo ne. Jinak jsou všichni v pořádku a hrát budou.

Tomáš Laš