Jeho tým vede nad Pardubicemi po výhře 88:59 dva nula na zápasy a třetí zápas hraje dnes doma. Ve Sportovním centru utkání začne v 18 hodin. Pokud Nymburk vyhraje, bude ve finále.

První body jste Pardubicím dovolili až po pěti minutách…
To je základ našeho úspěchu. Musíme se naplno soustředit už od začátku a to jsme  dokázali. Rozhodlo o tom naše tempo, koncentrovanost od prvních vteřin a touha vyřídit ten zápas hned.

Pravidelně se vám daří rychlé protiútoky. Po získání míče se snažíte o bleskový přechod na druhou stranu hřiště a rychlé zakončení. Čím to je, že na to soupeři tak špatně hledají protizbraň?
Tohle je prostě náš styl hry. Máme dostatečně atletický tým na to, abychom mohli hrát tento styl basketbalu. České týmy se tomu většinou nedokáží přizpůsobit, což je dáno i tím, že máme širší lavičku. Můžeme rotovat více hráčů a tím pádem nejsme tak unavení a můžeme udržet takové tempo po celý zápas.

Jak vám bylo ve třetí čtvrtině, když jste si šel kvůli čtvrtému faulu sednout prakticky až do konce zápasu? V tu chvíli už bylo definitivně jasné, že osmou stovku za sebou už nedáte.
Není to jenom o mě. Jsme tým dvanácti hráčů a kdokoliv vstoupí na palubovku, tak nám dá nějakou energii, něco pozitivního. Takže když si jeden nebo dva hráči sednou na lavičku, není to tak rozhodující.

Trenér vypadal na konci druhé čtvrtiny dost naštvaně. Byly pak o přestávce od něj v kabině nějaké tlaky?
To je prostě jeho úkol. Neno se nekoncentruje na výsledek. Spíš se soustředí na to, co my hráči předvádíme na palubovce a když se mu něco nelíbí, tak to dá vědět.

TOMÁŠ LAŠ