198 cm vysoký rodák ze Zábřehu začínal s vrcholovým basketbalem v Prostějově a po dvou sezonách strávených v Opavě, podepsal v roce 2009 poprvé smlouvu s Nymburkem. Tři roky byl ve městě na Labi jedním z tahounů týmu jak v nejvyšší domácí soutěži, tak i ve druhé nejvyšší klubové evropské soutěži Eurocupu. Kromě toho získával zkušenosti jako hráč Nymburka v Adriatické lize a ve VTB lize.

Před sezonou 2012/13 odešel Pavel Pumprla do Španělska, kde tři roky nastupoval v základní pětce klubu ACB ligy z Obradoria. Minulou sezonu začal Pumprla v belgickém Charleroi, se kterým se vrátil opět do Eurocupu. V belgické lize ve třinácti zápasech nastřílel v průměru 5,8 bodů na zápas. V Eurocupu byly jeho výkony ještě lepší. V deseti zápasech nastřílel průměrně 7,4 bodů a měl průměrně 2,9 doskoků. Sezonu 2015/16 Pumprla dokončil ve španělském Estudiantes, kde od února 2016 stihl odehrát patnáct zápasů.

„Jsme velice rádi, že se Pavel Pumprla vrací do Nymburka. Svým herním projevem zapadá do filosofie týmu, do hry, kterou jsme produkovali v minulé sezoně a kterou se chceme prezentovat i letos. Věřím, že se mu podaří pokračovat v takových výkonech, jako když na vrcholu své výkonnosti v Česku před čtyřmi roky z Nymburka odcházel. Myslím, že nám Pavel pomůže především v obraně a že začlenění do týmu mu usnadní znalost našich systémů. Díky němu budeme moci používat ještě větší rotaci a jsem přesvědčen, že nám může dopomoci k úspěchům v Champions League," řekl na adresu nové posily Nymburka trenér Ronen Ginzburg.

TOMÁŠ LAŠ