NYMBURK – SLAVIA PRAHA  71:61

Utkání proti Slavii bylo vhodné vyhrát a to hned z několika důvodů. Jednak domácí nechtěli přijít o ligovou neporazitelnost (proti jiným týmům než USK Praha). Za druhé pět kol před koncem základní části je každé vítězství mílovými kroky posouvá k definitivě druhého místa v tabulce a co nejvýhodnější výchozí pozici pro play off. V neposlední řadě se s týmem Slavie utká Nymburk o postup do Final 4 Českého poháru a z psychologického hlediska by nebylo vhodné dávat soupeři naději na úspěch.

V zápase prakticky celou dobu nymburské hráčky vedly a zaslouženě vyhrály, byť se Slavii podařilo čtyři minuty před koncem srovnat na 59:59. Nymburk byl ale lepším týmem a v rozhodujících momentech si dokázal se soupeřem poradit.

„V utkání jsme šetřili Tee, která si z Českého poháru odnesla zranění, Ála Huňková ji dokázala dobře zastoupit a zvláště v první půli byl její výkon výborný. Hosté zlobili s doskoky, nakonec jich zaznamenali více než my, což není pro nás zcela obvyklé. Podle mého názoru rozhodla šíře naší lavičky, když deset hráček dokázalo skórovat a šest hráček mělo rating větší než plus deset," shrnul utkání trenér nymburského družstva Daniel Kurucz.

Body: Kuster 17, Šikšniute 14, Šípová a Huňková 9, Chomenčuk 7, Bortelová 6, Bartáková 4, Hamplová 3, Verlíková 2 – Vaughn 21, Jakšič 12, Johnson 11, Bartoňová 9, Motyčáková a Tesaříková 3, Kritcher 2. Střelba ze 2 body: 47/17 – 55/18. Trojky: 19/6 – 13/3. TH: 21/19 – 13/7. Doskoky: 45:46. Fauly: 18:20. Čtvrtiny: 15:14, 19:13, 19:20, 18:14.