Nymburk – Bonn 106:98

Domácí basketbalisté kráčí od jednoho vítězství k druhému. Tento triumf nad Bonnem nymburské mužstvo výrazně přiblížil k postupu mezi šestnáctku nejlepších celků soutěže. Sedmá výhra v Lize mistrů, navíc se silným protivníkem.

Nymburk byl stále o krok vpředu, v poločase vedl o lichotivých deset bodů. A své vedení hájil a navyšoval i po změně stran. Když trefil Kříž stovku, byl náskok domácích sedmnáct bodů. Pak sice český mistr polevil a nechal hosty snížit, na jeho vítězství to nemohlo nic změnit. Berisha zazářil čtyřiadvaceti body, dalších pět borců dalo také dvouciferný počet bodů. To samé se ale povedlo i hostujícím košíkářům.

„Zápas s vysokým skóre, který jsme vyhráli v útoku, v obraně to tak super nebylo,“ načal hodnocení střetnutí Vojtěch Hruban, nymburský basketbalista. „Na druhou stranu jsme hráli hodně rychle dopředu. I kdybychom líp bránili, tak těch bodů stejně padne víc, protože střel bylo na obou stranách opravdu hodně. Oba celky se snažily hrát rychle. My jsme si vytvářeli dobré střely a dokázali jsme je proměňovat. Udělali jsme si náskok, dobře jsme pohybovali balonem,“ řekl Hruban.

Jeho tým vstoupil do nového roku více než dobře. „Je to důležitá výhra. Dobře jsme se nastartovali po Novém roce a jsme v zápasovém tempu. Můžeme být spokojeni,“ dodal.