Nymburk triumfem potvrdil vydařenou sezonu, ve které se mu dařilo na mezinárodní scéně i v české Bonver lize. V ní dosud prohrál jediné utkání, a to s neporaženými hráčkami ZVVZ USK Praha. V pohárovém Final Four však Pražanky neobhajovaly loňský triumf, a tak se Nymburku i Hradci otevřela cesta za premiérovou trofejí.

A mnohem lépe za ní vyrazil Nymburk, který brzy získal vedení 18:3 a rychle vybudovaný náskok nepustil. Starala se o to zejména kapitánka Veronika Bortelová, která táhla úvodní nápor. Brzy se k ní ale přidaly i Egle Šikšniuteová a Jessica Kusterová a Hradec neměl naději na obrat.

Díky Michaele Staré se sice Východočešky držely v kontaktu a ve třetí části začaly manko stahovat, Nymburk si však cenné vítězství v klidu pohlídal. Soupeřky pustil nejblíže na osm bodů.

„Je to skvělý pocit. Jsme třetí tým v historii Českého poháru, který ho vyhrál (po USK a Žabinách Brno – pozn. red.). Samozřejmě neúčast USK je škoda možná pro pohár, ale velká motivace pro ostatní. My jsme udělali to, co jsme měli," řekl trenér Nymburka Daniel Kurucz. „Jsem rád, že jsme vyhráli, i když Hradec ve druhé půli přitlačil v obraně a my jsme netrefovali koše, ale ubojovali jsme to. Radost je velká a myslím, že je to zasloužené po té práci, kterou si s tím už dlouho dáváme," dodal.

„Konečně jsem v životě něco vyhrála," mohla si oddychnout po finálovém duelu americká hráčka Jessica Kuster. „Je to sezona snů. Taky je ale fakt, že zatím jedeme hodně nad plán. V každém případě jsme teď moc pyšné na to, co už jsme dokázaly," radovala se Kuster.

Ve čtvrtek 3. března v 18 hodin přivítají čerstvé držitelky Českého poháru tým patnáctinásobných vítězů této trofeje z let minulých BK Žabiny Brno. I když tento brněnský tým v letošní sezoně bojuje z plných sil vůbec o účast v play off nejvyšší soutěže, nečeká nymburský tým žádný snadný a odevzdaný soupeř. Přijďte se ve čtvrtek v šest večer podívat do Sportovního centra, jak hrají vítězky Českého poháru.