Poděbrady - Nymburk 64:105 (10:29, 42:57, 55:84)

Hned v úvodu utkání bylo jasné, kdo bude tomuto zápasu udávat tempo. Již po pěti minutách letos druhého vzájemného střetnutí okresních rivalů svítil na ukazateli pro domácí hrůzostrašný stav 5:19! Ale nymburské hráče jakoby tento stav ukolébal a jejich obrana se postupem času stávala čím dál více prostupnější. Zdálo se, že hráči tento zápas považují za již vyhraný a v myšlenkách se zaobírají spíše dalším eurocupovým utkáním, které je čeká v úterý v srbském Vršacu. Poděbradští v těchto chvílích procházeli nymburskou obranou jako nůž máslem a ti si často pomáhali pouze fauly, nezadržitelný byl zejména dominikánec Soliver, který byl jenom v prvním poločase desetkrát faulován. V polovině zápasu byl stav 42:57, když Poděbrady druhou čtvrtinu vyhrály 32:28.

V druhém poločase utkání už Poděbrady, oslabené o Beneše a Špičku, nedokázaly šampionům z Nymburka vzdorovat a obhájci titulu po zbytek utkání svůj náskok pouze navyšovali, přičemž toho domácím v útoku moc nedovolili. "V poločase jsem svým hráčům důrazně připomněl plnění jejich úkolů a po zbytek utkání jsem byl s jejich výkonem velmi spokojen." řekl hostující kouč Muli Katzurin.

Již rozhodnutý zápas se ke konci zbytečně vyostřil několika vzájemnými strkanicemi, nic to však nezměnilo na konečném skóre 64:105. "Mám rád tým Nymburka, mají kvalitní trenéry, určitě super družstvo, ale já si myslím, že naši rozhodčí to nevidí. Když po dobrém poločase chceme nastoupit do další poloviny s agresivní obranou, tak jako ji prosazuje Nymburk, tak nám tyhle zákroky neprocházejí, zato Nymburku ano," dodal viditelně rozladěný domácí trenér Stanislav Petr.

Nejvíce bodů: Soliver 23, Mujagič 11, Norwa 9 - Sokolovský 24, Benda a Gray po 15, Lee 12, Jagodnik 11, Venta 10. Rozhodčí: V. Lukeš, Galajda, L. Lukeš. Trestné hody: 39/29 - 26/20. Fauly: 24:27. Trojky: 5:11. Diváci: 550. Nejlepší hráč: Sokolovský.

PETR KREJČÍK

Připravujemeohlasypo utkání