Ovšem hned čtvrtfinále znamenalo pro Poděbrady velkou prověrku. Do cesty se jim postavil tým Berouna. V krajském přeboru nastupoval B – tým Berouna, ale poté, co berounské áčko ztratilo naději na záchranu ve druhé lize, přepsalo kompletní kádr do této soutěže a chtělo si zajistit druholigovou příslušnost vítězstvím v kraji. Čtvrtfinálové duely s Berounem byly nesmírně kvalitní, ovšem kvalitnější a především širší kádr Poděbrad rozhodl o postupu do semifinále a to poměrem dva nula na zápasy (80:67, 90:82).

„Velmi si vážím toho, že jsme postoupili, Beroun byl kvalitní soupeř a myslím, že takto pohledná a bojovná utkání krajská soutěž dlouho nezažila," komentoval čtvrtfinále poděbradský trenér Miroslav Paskovský.

Semifinálové duely s Brandýsem nad Labem nebyly nejpohlednější, soupeř houževnatě bojoval a Poděbradům se úplně nedařilo. Navíc v sestavě chyběli nemocní Skořepa a Holý, dva hráči ze základní rotace. I Brandýs byl nakonec pokořen 2:0 na zápasy (75:61, 62:56).

Finálová série hraná na tři vítězná utkání svedla proti sobě dva nejlepší celky po základní části. Ovšem Kralupy nad Vltavou zaznamenaly v základní části o pět proher více. První dva domácí duely jasně Poděbrady ovládly (63:40, 82:69).  O týden později tak mohly na půdě soupeře sérii ukončit. Zápas však ovlivnil fakt, že Kralupy neměly k dispozici halu v řádných termínech, proto jim Poděbradští vyšli vstříc a souhlasili s pátečním termínem a to i přes to, že do Kralup mířil nekompletní tým. Kralupy po dramatické koncovce odvrátily první mečbol Poděbrad a vyhrály  72:67. Čtvrté utkání hrané ve Slaném (Kralupy bez domácí haly) už bylo jasnou záležitostí Poděbrad (78:59), které mohly oslavit nejen vítězství v kraji, ale zároveň postup do druhé národní ligy. Do té se po loňském sestupu vracejí přesně po roce.

Slovo trenéra

„Myslím, že naše vítězství v soutěži bylo zasloužené, za celý rok jsme prohráli pouze dvě utkání. Hodně nás nakopl příchod mladých hráčů – Nového, Holého a Kováře, kteří dobře do týmu zapadli a především výrazně zrychlili naši hru. Teď si budeme muset v klubu sednout, vytipovat nějaké posily, hodně bychom stáli o Honzu Malíka, který je poděbradským odchovancem a již několik let hraje 1. ligu za Trutnov. Zároveň věřím, že prohloubíme spolupráci s Nymburkem, která probíhá především v mládežnických kategoriích a je prospěšná pro obě strany," uvedl Miroslav Paskovský.