V té se týmy mužů i žen představily v nejvyšších soutěžích, naposledy muži pod názvem Karma Poděbrady před dvěma lety v Mattoni NBL. Navázali tak na účinkování úspěšné generace žen ze sedmdesátých let, kdy pod vedením Radomíra Simjanceva odehrály taktéž dvě sezóny v první lize žen.

Oslavy se ponesou především ve sportovním duchu a odehrají se v rámci poděbradského sportovního areálu Ostende. Už v 9.30 hodin nastoupí malý basketbalový potěr, hráči a hráčky z přípravky. Na kurtu se postupně představí celky minižáků a minižaček, žáků a žaček, dorostenky, tým žen, celek staré gardy a také mužské áčko. Všechny celky nastoupí proti pozvaným regionálním rivalům, tým staré gardy by se měl utkat s vrstevníky z Nymburka a muži nastoupí proti Týmu hvězdy, v jehož dresu by se mimo jiných měli představit současní nebo bývalí reprezentanti, např. Ladislav Sokolovský, Aleš Chán nebo Pavel Staněk.

V loňském roce zahájil basketbalový klub oceňování výrazných osobností své historie. Čestnými členy jsou pánové Roman Kloubec, Pavel Zezula st., Oldřich Korda, Jaroslav Kloubec, František Tvrz a Karel Třešňák a starosta Poděbrad Ladislav Langr.  V letošním roce do této společnosti přibudou  Jana Peťová, Naďa Vávrová, Eva Hamplová, Lída Přerovská, Vladimír Hlavička,  Rudolf Růžička, Karel Dobrý, Zdeněk Polák, Miroslav Potměšil a Zdeněk Wagenknecht.

V podvečer vyvrcholí oslavy kulturní částí. Na pódiu se představí kytarista a zpěvák Circus Ponorka a hudební skupina Xanadu. Po celý den je připraveno bohaté občerstvení a řada atrakcí pro děti.