Oba bratři proti sobě vyběhnou teprve počtvrté. Naposledy se utkali v lednu 2018. Oba vzájemné souboje letošní sezony totiž vynechal brněnský Radek. „Na zápas proti bráchovi se těším moc, protože místo těch patnácti zápasů, co už jsme proti sobě mohli hrát, tak jsme hráli asi jen tři, jelikož vždycky jeden z nás chyběl,“ řekl Pavel Pumprla. „Dokonce tím, že Brno nemá ranní trénink, tak brácha přijede dřív a pojedeme spolu i na polední los mistrovství světa. Když už ho tu mám, tak ať se vidíme co nejvíce, protože přes sezonu na to moc času není. Na hřišti pak ale budeme většími soupeři, než jak se jinak celý den budeme kamarádit. Tím, že jsem já hrál basketbal a náš starší brácha taky, tak Radek neměl na výběr. Už jako miminku jsme mu dávali míč do ruky. Takže bylo jasné, že bude hrát také,“ culil se nymburský Pumprla.

Zatímco Nymburk vládne bez porážky ligové tabulce a přemožitele nenašel už 37 ligových zápasů v řadě, Brno uzavírá tabulku nadstavbové skupiny A1. Je tak i jedním z možných soupeřů Nymburka pro čtvrtfinále play off.

„Brno má problémy se zraněními a omezeným kádrem. Toho se musíme snažit využít zejména v obraně, na kterou se musíme soustředit od začátku zápasu,“ uvedl před utkáním Aleksander Sekulič, asistent trenéra Nymburka. „Musíme soupeři vnutit naší hru a hrát podle našich not. Ukazuje se, že každý zápas v nadstavbě může být těžký, takže nikdy nikoho nepodceňujeme a snažíme se být co nejlépe připraveni na cokoli. Všichni naši hráči jsou připraveni nastoupit,“ řekl Sekulič.

Oba celky se dosud utkaly dvanáctkrát a všechny vyhrál Nymburk. V této sezoně doma zvítězil 98:63 a v Brně 91:70. Nejmenší rozdíl ve skóre vzájemných zápasů byl sedm bodů, největší pak loni v lednu o 53 bodů.

Brno, které má na kontě deset výher a osmnáct porážek a poslední čtyři duely prohrálo, se opírá zejména o hru Američana z Havaje Deremyho Geigera, který je s průměrem 17,5 bodu na zápas čtvrtým nejlepším střelcem soutěže. Kromě něj tým táhnou Reginald Keely, Davell Roby, Lukáš Stegbauer nebo talent českého basketbalu Radek Farský. Kelly a Farský ale poslední zápasy pro zranění nehráli.

Nymburk jde do utkání v kompletní sestavě. Po svalovém zranění je už připraven nastoupit i Eugene Lawrence.