V prvním utkání si Nymburk poradil s druhým týmem skupiny B z Jihlavy 71:45. I přes občasný výpadek ve střelbě dokázali domácí hráči tým Vysočiny bez problémů porazit.

Druhé utkání se Slavojem Vyšehrad, sestupujícím z letošní extraligy, bylo hodně nervózní z obou stran. Mírné vedení hostů na začátku třetí čtvrtiny se jim nepodařilo navýšit, a tak nymburští hráči  stále drželi reálnou šanci na vítězství. Odpovědnost okamžiku nejvíce svazovala ruce střelcům na obou stranách jak při nájezdech, tak při střelbě trestných hodů. Během celé třetí čtvrtiny se domácí po mírných krůčcích přibližovali až na začátku poslední čtvrtiny vyrovnali na 48:48. Tím jejich tlak neskončil a dvěma koši se dostali do vedení. Hosté během čtvrtiny se už přiblížili nejvíce na jeden bod, ale do vedení je Nymburští nepustili až do závěrečného hvizdu. Konečný výsledek zápasu 59:52 a postup do extraligy.

„Los byl k našim kadetům   tvrdý, vylosována k nám do skupiny byla ambiciozní Vysočina, která se umístila v dlouhodobé části na druhém  místě právě za Nymburkem a především z extraligy do baráže sestupující Vyšehrad s mnohaletou extraligovou zkušeností, posílen reprezentanty Dolanským, Chaloupkou, vedený zkušeným reprezentačním trenérem juniorů U18 Janem Ulrychem," uvedl po postupu trenér úspěšného družstva Michal Franěk. „Byla to opravdová sportovní bitva, kdy až v posledním hracím období, nezměrná vůle a touha mladého družstva  po úspěchu, po zásluze vedla až ke konečnému  šestibodovému vítězství," měl radost Franěk.

„Během necelých dvanácti dnů se vytvořil tým s velkým srdcem a obrovským odhodláním prorazit do elitní soutěže kadetů, které se účastní pouhých dvanáct týmů z celé České Republiky. Gratuluji všem hráčům a přeji jim mnoho dalších sportovních úspěchů, podložených velkou tréninkovou pílí a entuziasmem," rozplýval se kouč Franěk.

Ten nezapomněl ani na další, kteří se podílí na rozvoji košíkové. „Ze srdce děkuji všem trenérům mládežnických družstev  BCM a SPKP v Nymburce za jejich  obětavou a trpělivou práci, která během necelých tří let vedla  k velké popularizaci juniorského basketbalu ve středočeském regionu," dodal kouč nymburských kadetů.

Tomáš Laš