Utkání bylo hodně útočně laděné od samého začátku. Za první čtvrtinu padlo o devět bodů více než v poločase předchozího a za poločasový výsledek by se nemuseli stydět ani v NBA. Oba dva týmy hrály uvolněně v útoku a hosté také velice přesně stříleli. Jejich úspěšnost střelby z pole byla 54 procent. Domácí byla sice o deset procent nižší, ale díky většímu počtu útočných doskoků měl Nymburk o deset střeleckých pokusů více a také střílel podstatně více trestných hodů. Když se k tomu přidá i více trojek, je jasné, proč nymburské ženy vyhrály i v posledním z trojice zápasů.

„Skončilo období půstu a opravdu to bylo vidět i na hřišti. Oba týmy hrály útočně a chtěly diváky bavit. Do zápasu jsme vlétli opravdu dobře, vedli jsme už v průběhu první čtvrtiny 28:12. Já osobně jsem sebevědomě věřil v naše vítězství, a tak jsem si dovolil rychleji střídat než by bylo možná vhodné. Soupeř několika koši vlil do žil novou krev, trefil pár volných střel a my jsme dělali hodně chyb v obraně, kdy všechny hráčky všem pomáhaly, a vlastně nebránily svého hráče. To vedlo k tomu, že se hosté chytili střelecky a začali dávat i těžké střely. Pražankám pomohly i dva koše v posledních vteřinách obou čtvrtin," hodnotil utkání trenér Nymburka Daniel Kurucz.

Body: Taylor 17, Bartáková 17, Kuster 13, Chomenčuk 12, Šikšniute 10, Šípová 8, Bortelová 5, Hamplová 4, Rybová a Huňková 2 – Pohunková 17, Nováková a Pudláková 16. Trojky: 15/8 – 12/5. TH: 20/18 – 6/5. Doskoky: 37:31. Čtvrtiny: 32:23, 21:31, 21:10, 16:14.

Tomáš Laš