Český mistr, který tak nenavázal na středeční výhru v Bilbau v Eurocupu, doplatil mimo jiné na velkou marodku. Trenér Ronen Ginzburg měl k dispozici pouze devět hráčů; chyběli zraněný Pomikálek, nemocný Pavkovič a Carter, který měl problémy s vízem do Ruska. Navíc Rančíka stále limitují zdravotní problémy a nová posila Efevberha měl za sebou jediný trénink po příchodu do mužstva.

Přesto začal Nymburk solidně a v první čtvrtině držel s domácími krok. Jenže v druhé části se hostům přestalo dařit v útoku, během osmi minut dali jediný koš a Kubaň šňůrou 14:2 získala rozhodující náskok.

Nymburku se v třetí části povedlo stáhnout manko ze 17 bodů až na deset, o což se dvěma koši za sebou postaral Efevberha, ale Krasnodar náporem v závěru třetí a na začátku čtvrté části odskočil na 19 bodů a definitivně rozhodl o svém vítězství.

Efevberha ve svém prvním utkání za Nymburk ukázal potenciál a za 19 minut zaznamenal 11 bodů, i když úspěšnost střelby měl jen 30 procent. Byl nejlepším střelcem týmu spolu s Welschem, jenž si navíc připsal osm asistencí.

Nejvíce bodů: Jasaitis 17, Kalnietis 13, Brown a Marič po 9 – Efevberha a Welsch po 11, Rančík 7. Fauly: 19:20. Trestné hody: 18/15 – 15/11. Trojky: 6:3. Čtvrtiny: 18:17, 17:8, 21:16, 19:13.

Ostatní výsledky: Jenisej Krasnojarsk – CSKA Moskva 64:73, Nižnij Novgorod – Minsk 2006 55:54, VEF Riga – Neptunas Klajpeda 94:89.

9. Neptunas Klajpeda⋌ 11    1  10   842:973   12
10. Minsk 2006⋌ 11    0  11   735:922   11