Nymburští mladíci poměřili své síly s asijským basketem

Nymburk – V prvním týdnu roku 2018 se uskutečnil v hale Základní školy Komenského už sedmý ročník turnaje kadetů Crystal Bohemia Cup 2018. Ve spolupráci nymburského basketbalového klubu, České basketbalové federace a Města Nymburka se turnaje kromě domácích kadetů Akademie zúčastnili hráči USK Praha U17 a dva reprezentační výběry ČR U17 a Japonska U16, které finalizuje přípravu na mistrovství Asie své kategorie.

9.1.2018

TŘETÍ FLEK. Mladí basketbalisté Nymburka (v bílém) kategorie U17 vybojovali na domácím turnaji Crystal Bohemia Cup 2018 třetí příčku. Vyhrálo Japonsko, druhá byla česká reprezentace.Foto: T. Laš

Vítězem se stal nakonec výběr Japonska, který předváděl neskutečně rychlou hru a ač nejmladší, dokázal všechny své soupeře přehrát. Druhá byla česká reprezentace, která vynikala tvrdou hrou v podkošovém prostoru. Bronz brali domácí hráči Akademie, jenž v zápase o třetí místo porazili lídra extraligové tabulky kategorie U17 USK Praha.
„Turnaj připravil zajímavou konfrontaci s asijským stylem basketbalu. V každém zápase byla k vidění spousta krásných basketbalových akcí, bojovnosti a celý turnaj byl určitě zpestřením i pro žáky Základní školy Komenského i pro skalní fanoušky nymburského basketbalu, kteří zavítali do hlediště,“ poznamenal ředitel BA Nymburk Ladislav Sokolovský.

9.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

Scéna i kostýmy vypadaly výborně. Hra sklidila veliký úspěch.
23

OBRAZEM: Další premiéra Náplavky měla vyprodáno

V dalším díle putování jsme navštívili místo, kde vzniklo pojmenování labyrint. I hlavní město Kréty Héraklion.
11

Místo, kde sídlil bájný Mínotaurus

Na Dymokurské kouli se sešli kulečníkoví hráči z celé země

Činěves - Již po patnácté se sešli příznivci kulečníku na soutěži Dymokurská koule, aby poměřili své síly. Hráči dorazili ze všech koutů země, například z Jaroměře, Ostravy, Brna či Neratovic. Celkem se zúčastnilo 45 lidí, nejmladším hráčem byl tentokrát Jiří Solom z Poděbrad, kterému bylo 15 let. Naopak nejstarším soutěžícím byl Petr Knespl, 57 let.

OBRAZEM: Děti putovaly po stopách Andersenovy Sněhové královny

Sadská - V sobotu odpoledne se děti ze Sadské a okolí přenesly do Andersenovy pohádky o Sněhové královně a pomáhaly zachraňovat odvážné Gerdě začarovaného přítele Kaje.

OBRAZEM: Na Plachtě vypustili divoké koně. Pomohou prostředí

Hradec Králové /FOTO/ - V lokalitě Plachta na okraji Hradce Králové v sobotu vypustili čtyři divoké exmoorské koně, kteří pastvou pomohou udržovat životní prostředí pro vzácné rostlinné i živočišné druhy.

Provizorní lávka nebude nalepená na most

Nymburk – Provizorní lávka pro pěší nalepená na kamenný most. S výhledem otevření letos v září. Taková byla nedávná představa vedení města o zásadním opatření, které mělo po uzavření sousední lávky pro pěší zjednodušit situaci nejenom lidem ze Zálabí.