Ten první je ještě v čerstvé paměti fanoušků. Centr Garrett Stutz působil u Labe v minulé sezoně. Guard Justin Gray hrál v Nymburce v ročníku 2008/2009. Oba Američané patří k oporám Minsku. První doručuje průměrně 14,6 a druhý 11 bodů na zápas.

„V první řadě je to tým, který hraje velmi disciplinovaně a organizovaně na útočné polovině. Je výborně dirigován rozehrávačem Mirkovičem, který je mozkem jejich útoku. Minsk má velkou škálu a pestrost útočných systémů, ať už do dolního postavení, nebo pro střelce, jakými jsou Kudrautsau či Hillard. Nebo otevírají pick and roll hru pro Stutze, Marase a Laškeviče. Tým je velmi dobře vybalancovaný. Klíč k našemu úspěchu povede přes vlastní aktivní hru. Musíme hrát naše tempo a eliminovat jejich útočný doskok a pick and roll hru. Tohle se nám povedlo v Minsku, kde jsme jejich družstvo hlavně v poslední čtvrtině přehráli a zvítězili," rozebral asistent trenéra Ronena Ginzburga Lubomír Růžička hru soupeře.

Nymburk je v tabulce od začátku sezony na místech zajišťujících postup pro play off, ale první osmičku bude muset ve zbytku základní části ještě tvrdě hájit. Momentálně jsou jeho hlavními rivaly v tabulce Nižnyj Novgorod a Saratov, ale zezadu se již nebezpečně přibližuje devátý Volgograd, zatímco Středočeši v pondělí utrpěli nepříjemnou porážku v Rize. Proto bude proti Minsku důležité uhájit domácí palubovku.

„Myslím, že to máme stále dobře rozjeté a nemusíme panikařit. Hrajeme doma a tam jsme vždy více odvážní a agresivní. Musíme navázat na naše předchozí domácí výkony a pak bude všechno dobré. Máme před sebou ještě třetinu základní části, není důvod k panice," prohlásil Lubomír Růžička před soubojem s Minskem.