Nymburk – Avellino 81:77

Domácí prohrávali pouze na samém začátku (0:3). Od té doby před sebe soupeře bodově nepustili.

Nymburk měl parádních patnáct minut zápasu. Své vedení navýšil až na osmnáct bodů. Jenže… Zápletka na sebe nenechala dlouho čekat. Hosté přidali a bod po bodu snižovali náskok domácích. Poločas? Jen o čtyři body – 44:40.

Po změně stran pokračoval boj o každý bod. Nymburk zase vedl o deset. Ale závěr? Drama! Do posledních vteřin. Šestnáct sekund před koncem vedli domácí jen o dva body. Chladnou hlavu ale zachovala nymburská „nula“. Hráč s tímto číslem na dresu, Kendrick Ray, proměnil všechny čtyři nabídnuté trestné hody a svůj tým poslal do další fáze soutěže.

„Nebýt slabé chvilky pěti minut ve druhé půlce druhé čtvrtiny, mohli jsme to mít mnohem jednodušší. Jako bychom si mysleli, že se nám nebude výhra tak líbit a že nás nebude tak těšit. Jsme ale mentálně silní a v průběhu utkání jsme to dokázali,“ neskrýval velkou spokojenost nymburský basketbalista Pavel Pumprla. „Kendrick Ray nás ve druhém poločase udržel útočně, mnohem lépe jsme bránili a věděli jsme, že se k vítězství dokážeme dobránit. Škoda té chvilky, kdy jsme dostali sedm bodů během čtyřiceti vteřin, ale zvedli jsme se z toho a Kendrick to v závěru podržel šestkami,“ hodnotil zápas Pumprla.

A jeho radost z vítězství a jistého postupu do další fáze? „Žádná není. Máme dva zápasy a myslíme na první dvě místa,“ smál se Pavel Pumprla.