Podgorica je stejně jako Vršac nepříjemný soupeř. Oba týmy jsou silné ekonomicky, organizačně i hráčsky.

Co je typické pro černohorský tým?

Jsou tam hráči, kteří si ohromně věří, oni jsou přesvědčeni, že jsou nejlepší tým ligy. Je to mladý tým s mladým trenérem a hrají atraktivní rychlý basketbal. Kromě rychlosti v přechodu do protiútoku jsou nebezpeční na doskoku.

Co na ně bude platit?

Nymburk se musí soustředit především na obranu. Nesmí dopustit útočné doskoky soupeře a nesmí je nechat vybíhat do rychlých protiútoků.

Jaké šance dáváte Nymburku?

I když Podgorica je silný tým, myslím si, že Nymburk má také silné mužstvo, dostatek zkušeností i kvalitu hráčů na to, aby svého soupeře porazil. Musí se však maximálně koncentrovat a soustředit na svůj výkon. Nemůže si dovolit ani na vteřinu hrát lehkovážně a čekat, že se soupeř sesype. Více věřím v prvním zápase Nymburku než Podgorici. Důležitý bude kromě výkonu hráčů i výkon fanoušků. Ti musí Nymburk neustále hnát dopředu, musí být slyšet a pomáhat naleptávat psychiku soupeře.

Vy sám na zápas přijdete?

Bude-li to jen trochu možné, určitě! Protože rád sleduji kvalitní zápas live. Jen přímo na zápase můžete vychutnat tu správnou atmosféru.

Pro koho je výhodné, že jeden z týmů už odehrál dva zápasy v poháru?

To je lepší pro Podgoricu. Oni už ochutnali evropský pohár a navíc uspěli se silným soupeřem. Ovšem největší výhodou Podgorice je její účast v Adriatické lize a mají za sebou spoustu kvalitních zápasů. Nymburk tady v lize prostě nemá soupeře ve většině zápasů.

TOMÁŠ LAŠ