Z devíti šestičlenných skupin postoupí do další fáze vždy tři nejlepší týmy. Navíc postoupí ještě pět celků ze čtvrtého místa. A právě čtvrté místo už Nymburku neunikne (i kdyby poslední dva zápasy prohrál). Jenže Nymburk má ještě šanci zabojovat o první místo, které by mu zaručilo výhodné nasazení při losování následujícího kola poháru. K tomu potřebuje vyhrát právě s Oostende a porazit doma Dynamo Moskva.

ON LINE PŘENOS

Tabulka
1. D. Moskva 8  6  2 718:653 14
2. Nymburk  8  5  3 661:631 13
3. Bělehrad  8  5  3 676:672 13
4. Oostende  8  4  4 631:632 12
5. Bologn  8  3  5 584:615 11
6. Atheny  8  1  7 582:649  9


Zbývající zápasy:

Dnes: Oostende – Nymburk, Bologna – Bělehrad, Dynamo Moskva – Atény.

22. ledna: Nymburk – Moskva, Bělehrad – Oostende, Atény – Bologna.

Katzurin: Green není jediným hráčem!

Jak vidí další zápas trenér Nymburka Muli Katzurin? To se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

Jaká jsou Vaše očekávání?

Vím, že to bude zápas hraný trochu pod tlakem, protože Oostende nemá postup vůbec jistý, navíc v jejich hale rozhodně není jednoduché hrát. Předpokládám, že budou hrát velmi agresivně a budou se snažit uhrát každý míč. V poslední době jsou na tom dobře, vedou svojí ligu, v posledním ULEBovém zápase vyhráli. Takže je to jako před každým ULEBovým zápasem. Půjde o složité utkání s těžkým soupeřem.

V minulém zápase vyhrálo Oostende nad Bolognou a jedním z hlavních strůjců výhry byl Jerry Green. Vede cesta k úspěchu přes tohoto hráče?

On není jediným hráčem Oostende, navíc to, že se mu povedl úterní zápas, nic nemusí znamenat. Například ten poslední ligový se mu zase až tak nevyvedl. Oostende má na soupisce hodně dobrých hráčů, osu týmu jich tvoří více. Ale jak říkám vždycky před každým zápasem – nemůžeme se soustředit na jednoho nebo dva hráče, družstvo tvoří tým a kdokoliv z lavičky může naskočit a chytnout se lépe než hráč základní pětky. Musíme se koncentrovat na soupeře jako celek, ne na individuality.

Co je tedy tím klíčem proti celému týmu?

Musíme najít cestu přes jejich zónovou obranu, kterou Oostende používá hodně minut. Na druhé straně musíme dobře bránit jejich postupný útok a nedovolit jednoduché koše. A hodně by nám mělo pomoct zastavení jejich útočného doskoku.

Pokud byste měl srovnávat se zápasem proti Panelliniosu – který bude náročnější?

Rozhodně ten s Oostende. Je to lepší tým než Panellinios. Nebude nám stačit hrát dobře 20 minut jako v Řecku. Budeme muset tvrdě makat celých 40 minut.