„Losování mohlo dopadnout lépe i hůře. Mohli jsme se dostat do dvou relativně slabších skupin, ale ostatní jsou nabité podobně a možná i více než naše,“ myslí si ředitel nymburského klubu Rudolf Šimeček.

K němu se připojil i asistent generálního manažera Jiří Zídek. „Obecně se dá říct, že formát soutěže bude jiný. Vzhledem k systému soutěže, kde první kolo bude hrát 32 týmů, jsou všichni soupeři silní. Každý zápasu bude klíčový. Při losování jsme si nemohli přát lehkého soupeře, protože tam takový není. Musíme odehrát výborně těžké domácí zápasy a překvapit venku,“ řekl Zídek.

Nymburk hraje ve skupině H a při losování v podstatě zbyl v osudí. Mezi tím se rýsovaly jiné skupiny a Zídek si přál, aby byl Nymburk v jiné skupině. „Když jsem to viděl, chtěl jsem skupinu F, kde je Bamberg a Turow. „Ani ne tak kvůli soupeři, ale kvůli našim fanouškům. Do obou měst je to kousek,“ řekl Zídek. Tým vstoupí do Eurocupu 25. listopadu zápasem na palubovce těžké Girony. „Musíme brát los jak je,“ dodal Jiří Zídek.

Zápasy Nymburka

25.11. Girona – Nymburk, 2. 12. Nymburk – Hemofarm, 9. 12. Nymburk – kvalifikant, 16. 12. kvalifikant – Nymburk, 6. 1. Nymburk – Girona, 13. 1. Hemofarm – Nymburk.

Soupeři Nymburka:

GIRONA (Španělsko)

HEMOFARM STADA (Srbsko)

vítěz kvalifikace: GALATASARAY (Turecko)/ SIAULIAI (Litva) vs. KK BUDUCNOST (Černá Hora).

Názory nymburských hráčů:

Ladislav Sokolovský: Myslím, že jsou těžší skupiny, ale i lehčí. Nejdůležitější budou první dva domácí zápasy. Ty musíme vyhrát, pokud chceme postoupit. Na první pohled jsou naši soupeři lehčí než byli vloni, ale to je dost zrádné.

Radek Nečas: Uidíme, kdo postoupí z kvalifikace. Zatím máme atraktivní soupeře a myslím, že jednu z hratelných skupin, takže teď je na managementu, v jakém složení na ně v listopadu vlítneme.

Petr Benda: Pokud má soutěž jen 32 týmů, nemůžeme si vybírat. Na druhou stranu ani vloni jsme nedostali lehké soupeře a postoupili jsme. Pevně věřím, že postoupíme i letos.