Nymburk – USK Praha 100:78

Zatímco hráči USK si účast ve čtvrtfinále museli vybojovat v předkole, kde po dvou výhrách vyřadili Brno, Nymburk měl desetidenní pauzu.

Větší rozehranost USK byla znát, zatímco Nymburk za první čtyři minuty dal jediný koš. Pak ale přece jen začali domácí potvrzovat roli favorita.

Nymburk držel zejména Jaromír Bohačík, který dal většinu ze svých 19 bodů v první půli. Poslední pětiminutovka už byla plně v režii Nymburka a to zejména zásluhou Tomáše Vyorala a Vojty Hrubana.

„Musím složit poklonu soupeři a trenérovi Repešovi za to, jak zápas odehráli. Hráli téměř perfektně. Lidé se mi často smějí, že říkám, že není lehkých zápasů. Od NBA po mládež je třeba ke každému utkání přistupovat s pokorou a maximálně připravený. Teď se to potvrdilo,“ uvedl po utkání Oren Amiel, trenér Nymburka.

„Po té delší pauze, jakou jsme teď měli, je to vždy o nás, jak k utkání přistoupíme. USK hrálo dobře a my neuměli odpovědět tak, jak bychom chtěli. Musíme se na to zaměřit. Budeme mít před dalším zápasem dost času si ukázat, co jsme dělali špatně a co dobře. Nechali jsme chytnout jejich střelce. Michal Mareš dal přes dvacet bodů. Když chytí slinu, tak je hodně nebezpečný, protože má hodně rychlou střelbu. Ten se pak těžko zastavuje. Naše střelecká potence naopak až na závěr nebyla taková, ale to se stává. Hořkou pilulku po dlouhém volnu jsme si snad už spolkli a zítra to bude ve větší pohodě,“ hodnotil první střetnutí domácí basketbalista Jaromír Bohačík.

(tz)