„Samozřejmě to bude nejtěžší zápas celé základní skupiny. My tam jedeme nejenom zkusit vyhrát, ale i mazat manko deseti bodů, takže uvidíme, co se nám povede. Výhra nad Tenerife by asi byla nad plán, ale s tím, jak teď hrajeme, to není nemožné. Šance tam je,“ věří nymburský basketbalista Vojtěch Hruban.

Pokud by se povedlo na Tenerife vyhrát, měl by Nymburk už definitivně jistý postup do play off, navíc by už byl hodně blízko i k tomu, aby měl v play off výhodu domácího prostředí. Navíc by sahal i po svém nejlepším výsledku v základní skupině Ligy mistrů v historii.

Klíčové bude zastavit spolupráci Huertase s gruzínským pivotem Giorgim Šermadinim. Tento 217 centimetrů vysoký obr má na kontě už dva euroligové tituly a s průměrem 16 bodů na utkání patří k nejlepším střelcům soutěže.

Španělský celek však není jen o těchto dvou hráčích. Třetí hvězdou je finský ostrostřelec Sasu Salin, který nesmí na perimetru dostat ani centimetr prostoru. Na křídle pak zlobí také španělský reprezentant Dani Díez, který byl v roce 2015 draftován do NBA, ale v zámoří zatím nehrál. V prvním vzájemném duelu pak Nymburk trápil hlavně francouzský křídelník Lahaou Konaté, který dal 17 bodů. Statisticky to pro něj byl lepší zápas, než ve všech sedmi ostatních duelech dohromady, když jinak má průměr bodů jen 3,9 na utkání.

„Vyhrát jsme mohli už v prvním zápase. Měli jsme na to. Bohužel se nám zápas tak nepovedl. Já sám zahrál špatně. Teď jsme ale ještě silnější, připojil se Mike Dixon a pokusíme se o to první místo poprat. Já se na Tenerife moc těším,“ prohlásil pivot Zach Hankins, který s 25 bloky vládne soutěži v blocích. Má jich dokonce o šest více, než celý tým Tenerife dohromady.

Tenerife má zatím nejlepší obranu v soutěži, když dostává v průměru jen šedesát šest bodů na zápas. Všechny ostatní celky dostávají více než sedmdesát bodů. Má také největší rozdíl mezi danými a obdrženými body a to hned jedenáct bodů na utkání. Tenerife na své palubovce vyhrálo posledních osm zápasů Ligy mistrů, což je rekord soutěže. Ve všech těchto zápasech dostalo méně než sedmdesát bodů. Nymburk naopak vyhrál čtyři z posledních pěti venkovních zápasů. V posledních dvou zápasech pak Tenerife dohromady prohrávalo jen 27 vteřin.

Utkání začíná v úterý ve 20.30 hodin SEČ. Přímý přenos vysílá Nova Sport. 

David Šváb