Grznár naposledy působil ve slovenském týmu Astrum Levice, který hrál českou Mattoni NBL. Thompson přichází z nejvyšší americké univerzitní ligy NCAA, konkrétně z floridského týmu Rider Broncs. Oba dva jsou rozehrávači, Thompson je navíc využitelný na pozici 2.

187 cm vysoký slovenský reprezentant Grznár svou relativně menší výšku kompenzuje kvalitním výskokem, který mu umožňuje se dobře pohybovat nad obroučkou. Jeho talent se projevuje především na útočné polovině. Umí získat míč a založit nebo sám zakončit rychlý protiútok.

„Je to hráč s velice silnou pravou rukou, který má velmi dobrý vnik do vymezeného prostoru. Jeho dobrý fyzický fond ho předurčuje k celoplošnému basketbalu. Má také velice dobrou historii z hlediska startů v mládežnických kategoriích," řekl o Grznárovi sportovní ředitel Nymburka Michal Ježdík.

Grznár poprvé okusil slovenskou nejvyšší soutěž v šestnácti letech v dresu Nitry. O rok později nastupoval v Extralize za Pezinok. Krátce sbíral zkušenosti i v týmu španělské ACB Ligy Fuenlabrada Madrid. Více než dvě sezony pak hrál za Banskou Bystricu.

Podstatnou část minulé sezony strávil v Levici a představil se tak i českým fanouškům. V Mattoni NBL odehrál 25 zápasů s průměrem 9,8 bodů, 3,5 doskoků, 1,7 asistence na zápas. Jeho úspěšnost střelby byla 45,5 procent, za tři body střílel z úspěšností 39,3 procent.

O pět centimetrů vyšší Thompson se v Nymburce uchází o své první evropské angažmá. Poslední dva roky byl členem základní pětky svého univerzitního týmu s průměrem 13,1 bodu, 3,9 doskoku a 3,1 asistence za zápas.

„Z různých důvodů hledáme hladového hráče, kdo přinese do týmu něco speciálního. Thompson je vysoký atletický guard hrající na dvou pozicích, jehož předností je velmi slušná střelba. Věřím, že v Nymburce bude chtít nastartovat úspěšnou profesionální kariéru v Evropě," uvedl hlavní kouč Kestutis Kemzura, který si Thompsona v Americe vyhlédl.

Tomáš Laš