V Německu totiž nyní dočasně platí zákaz příjezdu ze zemí nejhůře postižených koronavirem a jeho mutacemi. A mezi ně patří právě i Česko. Opatření nedávno nedovolilo ani fotbalistům Lipska hostit v Lize mistrů anglický Liverpool a zápas se tak musel uskutečnit v Maďarsku. Také Bamberg nedostal výjimku, aby Nymburk mohl do Německa dorazit, český mistr proto souhlasil s výměnou pořadatelství.

„Po celé Evropě jsou nyní různá opatření a omezení, ačkoli u profesionálních sportovců by stála za zvážení, jelikož jde o osoby pravidelně testované a pod největší kontrolou. Už teď víme, že se během března budeme testovat minimálně patnáctkrát. Musíme se tomu však přizpůsobit. Bamberg nás za současné situace nesmí hostit, proto jsme mu vyšli vstříc a přijali jsme návrh na výměnu pořadatelství oproti tomu, jak bylo určené po losu,“ řekl výkonný ředitel nymburského klubu Ondřej Šimeček.

Nymburk tak první zápas odehraje s Bambergem doma ve Sportovním centru v Nymburce 2. března od 18.30 hodin. O týden později přivítá rovněž doma Sassari, následně jede do Zaragozy, kterou pak doma hostí 23. března. Skupinu pak zakončí venkovními zápasy v Bambergu a na Sassari.

David Šváb