NYMBURK – MINSK 75:61

V Nymburku se dlouho hrálo vyrovnané utkání, neboť ani jednomu týmu se nedařilo výrazněji odskočit. Ve druhé části sice domácí utekli na sedm bodů, ale Minsk skóre otočil a v polovině třetí části vedl o čtyři body. Pak ale český mistr šňůrou 9:0 získal duel pod svoji kontrolu a vedení už nepustil. Naopak ho v závěrečné čtvrtině ještě navyšoval.

Největší zásluhu na vítězství měl zkušený pivot Petr Benda, který v základní sestavě nahradil zraněného Juliana Vaughna a vedle čtrnácti bodů zaznamenal sedm doskoků a pomohl i ubránit bývalého spoluhráče Garretta Stutze. Dalších patnáct bodů přidal Michael Dixon.

„Byl to zápas, který jsme potřebovali vyhrát a to se nám povedlo. I když jsme na začátku prohrávali. Zlepšili jsme obranu a pak to bylo dobré. Ve druhé půli jsme šli do vedení, už se nám celkem dařilo. A pohlídali jsme si doskok. Na konci třetí čtvrtiny se to začalo lámat v náš prospěch a už jsme to doválčili do vítězného konce," uvedl nymburský hráč Martin Kříž, který svým příchodem na palubovku přinesl také potřebnou energii. „Já jsem rád, že jsem dostal prostor na hřišti. Tohle je můj styl hry, přinést energii na hřiště, vyhrát útočný doskok a makat v obraně. Takže to není nic výjimečného. Prostě je to můj styl hry. Nebylo to nic neobvyklého a z toho vyplynulo pár bodů," dodal spokojený Kříž.

Nejvíce bodů: Dixon 15, Benda 14, Randle 11, De Zeeuw 8 – Kudravcev 13, Gray 12, Maraš 11. Fauly: 27:24. Trestné hody: 26/18 – 24/18. Trojky: 9:5. Doskoky: 44:35.