PARDUBICE – NYMBURK  66:81

V pardubické ČEZ Aréně, kde Nymburk ve středu ještě v roli domácího týmu prohrál utkání Evropského poháru s Valencií (77:82), rozhodl favorit zápas ve třetí čtvrtině. Poté co v poločasové přestávce byli o dva body vpředu domácí, vyhrál Nymburk hrací období po změně stran o třináct bodů 24:11 a odskočil poprvé do dvouciferného vedení.

V poslední části už náskok Nymburka, který soupeře předčil zejména rychlými protiútoky a tříbodovou střelbou, narostl až na osmnáct bodů.
Nejlepším střelcem vítězů byl Demond Carter s dvaadvaceti body, o dva méně dal na domácí straně Evaldas Žabas.

Nymburský celek má v čele tabulky Mattoni NBL s jedenačtyřiceti body už tříbodový náskok před druhou Ostravou,  třetí Pardubice mají o další bod méně. A to má ještě český šampion jedno utkání k dobru.

Nejvíce bodů: Žabas 20, Nelson 17 – Carter 22, Nečas 17, Efevberha 15, Naymick 11. Rozhodčí: Dolinek, V. Lukeš, Kučerová. Fauly: 15:21. Trestné hody: 16/13 – 10/8. Trojky: 5:9. Čtvrtiny: 19:25, 22:14, 11:24, 14:18.