Polabané skončili letos svou čtvrtfinálovou sérii jako první, ale svého soupeře se dozvěděli jako poslední. Opava totiž sváděla s USK Praha o zápas delší sérii než oba další semifinalisté Pardubice a Děčín. „To nám nepřineslo žádné větší komplikace. Po čtvrtfinále jsme pracovali především na své vlastní hře," nerozhodila nastalá situace nijak trenéra třináctinásobných mistrů z Nymburka Ronena Ginzburga.

Semifinálová série se hraje stejně jako předchozí kolo na čtyři vítězné zápasy, ale na rozdíl od čtvrtfinále bude v případě hladkého průběhu hotová za pět dní. Hracími dny jsou v Nymburce toto úterý a středa, vždy od 18:30 hodin, a v Opavě v sobotu a neděli vždy od 16 hodin. O trochu větší nepříjemnosti to může činit Opavě, která musela absolvovat v play off o dva zápasy více a měla tedy o několik dní kratší čas na přípravu. „Pět šest dní je pro špičkové sportovce dostatek času pro odpočinek a přípravu na další zápasy," soudí Ronen Ginzburg.

Semifinálová série začíná v úterý v Nymburce a diváci se mohou těšit na vystoupení cheerleaders, na soutěže, oceněny budou mládežnické týmy, které se zúčastnily Mistrovství České republiky a na první příchozí čekají i drobné dárky. Přijďte povzbudit domácí tým a užít si kvalitní basketbal.

VLADIMÍR MALINOVSKÝ
TOMÁŠ LAŠ