Oproti středeční výhře Nymburka 103:80 se hrálo výrazně defenzivněji, ale opět to bylo Olomoucko, kdo začal lépe. Vybudovalo si náskok, když velmi dobře hráli pivot Petr Bohačík a reprezentační střelec Palyza.

Nymburk zvedl příchod pivota Myerse, který se ve středu do hry tolik nedostal, ale nyní pod košem dominoval. Celkem nasbíral 19 bodů a šest doskoků a byl nejužitečnějším hráčem zápasu.

Hosté si ale stále udržovali mírný náskok a oproti prvnímu duelu ustáli i začátek druhého poločasu. Hodně důležitá byla trojka domácího Bendy šest minut před koncem, která konečně dostala domácí do vedení. Možná klíčový moment nastal tři minuty před koncem, kdy olomoucký pivot Petr Bohačík fauloval a vzápětí se technickou chybou vyfauloval.

Nymburk byl blízko výhře už v normální hrací době, když vedl 73:69, ale posledních 150 vteřin neskóroval, naopak Pelko zařídil vyrovnání nejprve trestnými hody a pak chytrým vyhozením z autu o záda bránícího Wrighta a snadným košem.

Wright však své zaváhání napravil v prodloužení. V něm dal dva důležité koše. Dalších sedm bodů přidal Jaromír Bohačík, jehož trojka na 86:75 definitivně rozhodla o tom, že Nymburk vybojoval 63. výhru z posledních 64 play off zápasů a doma zůstal v play off neporažen už 55 zápasů v řadě od května 2010.

„Nebyl to asi nejkvalitnější zápas a nejpohlednější, ale byl to zápas, na který může být liga pyšná. Dva týmy se rvaly o vítězství,“ řekl trenér Nymburka Oren Amiel.

„Nezbývá mi nic jiného, než pogratulovat Nymburku. Vyhrál zaslouženě, protože měl lepší koncentraci v prodloužení, my už ho nedokázali odehrát tak koncentrovaně, jako předchozích 40 minut," konstatoval trenér Olomoucka Predrag Benaček.

Body: Myers 19, J. Bohačík 14, Wright 13, Lawrence 11, Davis 10, Pumprla 9, Benda 7, Hruban 3, Kříž 2 – Palyza 18, Pelko 13, Douglas 12, Dunans 11, P. Bohačík 11. Čtvrtiny: 13:20, 18:14, 23:22, 19:17 - 15:5.

(David Šváb)