„Jsme teprve v půlce, ještě se toho může stát spousta. Máme však los na druhou polovinu soutěže příjemnější, klíčové zápasy hrajeme doma, takže si myslím, že minimálně čtvrté místo bychom si měli pohlídat," prohlásil Vojtěch Hruban.

Za Domžale nastoupil český reprezentant Tomáš Kyzlink a potvrzoval, proč je klíčovou postavou slovinského celku. V první čtvrtině nastřílel devět ze svých celkových 16 bodů a hlavně jeho zásluhou hosté drželi v úvodní desetiminutovce s Nymburkem krok.

Ve druhé části se však k velmi dobře hrajícímu Howardu Sant-Roosovi začali přidávat Bryon Allen, Diamon Simpson či Hruban a český šampion začal soupeře přehrávat. Deseti body za sebou odskočil do vedení 29:18 a ještě do poločasu získal patnáctibodový náskok.

„Udělali jsme šňůru, utrhli je a pak jsme byli nahoře. Pak jsme si výhru hlídali a předvedli jsme koncentrovaný výkon," konstatoval Hruban. „Snadný jsme si zápas udělali tím, že jsme hráli celý zápas dobrou obranu a dokázali jsme jim vnutit náš rytmus hry. Potřebovali jsme hrát rychle a zlomit jejich chodící tempo," dodal.

Nymburku navíc vyšel i vstup do druhého poločasu. Rychle zvýšil náskok přes dvacet bodů a definitivně soupeře zlomil. Do problémů s fauly se navíc dostal Kyzlink a bez něj se soupeř v útoku těžko prosazoval. Výsledkem byly ztráty, které domácí trestali rychlými protiútoky, a poslední čtvrtina už byla spíše nymburskou exhibicí.

„Tomáš Kyzlink hrál velmi dobře. Je jejich nejlepší střelec, trefoval i těžké střely a jako jediný z jejich týmu odvedl slušný výkon," pochválil spoluhráče z národního týmu Hruban, který Kyzlinka i většinu zápasu bránil.

„Slovinská liga už není to, co bývala, takže jsem čekal naši výhru, i když jsem nečekal, že to bude o tolik," dodal.

„Nymburk má velkou kvalitu a velkou rotaci. My jsme teď v těžké pozici, skončil nám jeden Američan, máme zraněné. Věřím ale, že se nám blýská na lepší časy a dokážeme v budoucnu podat daleko lepší výkony než dnes," řekl Kyzlink.

Nejlepším hráčem zápasu byl Sant-Roos, který k 16 bodům přidal i 4 doskoky, 5 asistencí a 4 získané míče. Allen dal 14 bodů a Simpson nasbíral 11 bodů, 7 doskoků a 6 bloků.

Nymburk – Domžale 85:55

Nejvíce bodů: Sant-Roos 16, Allen 14, Meier 13, Simpson 11, Hruban 10 – Kyzlink 16, Curry 13, Atanackovič 12. Fauly: 14:18. Trestné hody: 12/9 – 9/6. Trojky: 8:5. Doskoky: 36:34.

Zranění. Pumprla má po sezoně

Basketbalovému reprezentantovi Pavlu Pumprlovi předčasně skončila sezona. Opora mistrovského Nymburka má přetržený vaz v koleně a musí na operaci. Zatím není jisté, zda stihne mistrovství Evropy příští rok v září. Třicetiletý Pumprla se v létě vrátil do Nymburka ze zahraničí a dostával se do velmi dobré formy. Ve většině zápasů patřil k nejlepším hráčům. V ligovém utkání s Jindřichovým Hradcem 19. listopadu však při kontaktu s protihráčem špatně došlápl a zranil se. Původně se zdálo, že by zranění nemuselo být až tak vážné, ale vyšetření po ustoupení otoku potvrdilo přetržený vaz. Hráče čeká dlouhá pauza, podobná zranění se léčí sedm až osm měsíců.