NYMBURK – PETROHRAD 80:84

Nymburk začal dobrou obranou a za sedm minut v první čtvrtině dovolil soupeři jediný koš. V úvodu druhé části tak získal až devítibodové vedení, o které se zasloužil zejména Chester Simmons. Americký střelec dal během prvních dvanácti minut třináct bodů.

Pak se však rozehrál hvězdný rozehrávač soupeře Hodge, který dal za druhou čtvrtku deset bodů a pomohl k tomu, že Petrohrad ještě do poločasu otočil skóre.

Nymburku se ještě dvakrát povedlo soupeři odskočit na osm bodů, naposledy devět minut před koncem, jenže poslední čtvrtina byla plně v Hodgeově režii. Portorický rozehrávač v podstatě sám zařídil obrat, když dal v poslední čtvrtině osmnáct ze svých třiceti čtyř bodů. Naopak Nymburk se trápil v útoku, za posledních šest minut dal jediný koš ze hry a prohru už neodvrátil.

Český mistr sehraje tento týden tři zápasy. V úterý hostí v pražské Tipsport Aréně od 18.30 hodin UNICS Kazaň, ve čtvrtek pak od 18 hodin ve Sportovním centru v Nymburce tým Kolína. V neděli se pak Nymburk představí na palubovce mužstva Cmoki Minsk.

Nejvíce bodů: Simmons 18, Washington 16, Benda 15, Burns a Welsch po 8 – Hodge 34, Vichrov 15, Stephens 14. Fauly: 17:20. Trestné hody: 18/15 – 16/16. Trojky: 5:4. Doskoky: 25:32.