Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Nymburk – Jen jeden jediný zatím dokázal v tuzemské nejvyšší soutěži porazit basketbalisty Nymburka. Tím týmem jsou Pardubice. A hráči z města perníku českého mistra opět pořádně potrápili. Ovšem Nymburk znovu ukázal dvoji sílu a kvalitu a dokázal napínavé utkání vyhrát.

5.3.2017

Z basketbalového utkání nadstavbové části Kooperativa NBL Nymburk - Pardubice (100:94)Foto: Foto: Tomáš Laš

Nymburk – Pardubice 100:94

Zápas nabídl výbornou podívanou. Drama do poslední chvíle. Domácí košíkáři vedli ve druhé čtvrtině až o dvanáct bodů. Na to ale měli hosté odpověď. Pardubice táhli hlavně Burnet a Autrey, kteří dali dohromady padesát bodů. Ani to ale na českého mistra nestačilo. Ten sice ještě ve 34. minutě prohrával, ale nakonec koncovku zvládl a dal rovných sto bodů.

„Byl to výborný zápas pro fanoušky, ale špatný pro nás trenéry. Co se týče obrany, trochu mi to připomínalo Summer League," řekl po zápase na tiskové konferenci trenér vítězů Ronen Ginzburg. „Stále říkám, že Pardubice mají výborný tým a je těžké proti nim hrát. Kdybyste mi před zápasem řekli, že bude skóre na konci 100:94, tak bych tomu nevěřil. Procento úspěšnosti střelby však bylo poměrně vysoké a jsem v tuhle chvíli rád, že jsme vyhráli," ocenil výkon obou celků nymburský trenér.

Diváky musel zápas bavit. Padalo hodně košů a to je vždycky dobře. „Podle výsledku nebyly obrany zase až tak dobré," přiznal nymburský hráč Martin Kříž. „Oba týmy máme ale kvalitní střelce, kteří dokáží proměnit spoustu pozic a v tomto zápase byly Pardubice opět velmi důstojným soupeřem. Hrálo se vyrovnané utkání a myslím si, že ještě na začátku čtvrté čtvrtiny jsme byli dole, ale dokázali jsme se zvednout a přetavit výsledek na naši stranu. Sto bodů je naše plus, ale dostal devadesát čtyři, to by se asi nemělo stávat," řekl k utkání Martin Kříž.

Nejvíce bodů: Sant-Roos 24, Hruban 15, Meier a Welsch po 12 – Burnett 26, Autrey 24, Wall 10, Nečas 9.

5.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Městečtí jsou rozděleni do třech okrsků. Všichni však volí v sále kulturního domu.
46

Ve městech se stály fronty u uren

Volby na Nymbursku.
24

V Opolanech a Sánech se dveře netrhly hned po čtrnácté hodině

Mickelson se neprosadil, nahradí jej Američan s německým pasem Austin

Nymburk – Nymburský basketbalový klub po odchodu trenéra a příchodu nového asistenta provedl změnu i na hráčské pozici. V klubu skončil Hunter Mickelson a přišel o tři centimetry vyšší a několik kilogramů těžší pivot Waverly Austin.

V Nymburce odhadují lepší volební účast než v roce 2013

Nymburk - Těsně před otevřením volebních místností se v nymburské restauraci U Gregorů ještě partička lidí na obědě dohadovala, která strana je lepší a která horší. Ani těsně před volbami tedy někteří lidé nemají jasno, koho volit.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Nymbursko - Přinášíme fotografie miminek narozených na Nymbursku.