Na rozdíl od předcházejících dvou zápasů měli Hanáci i bez zraněného rozehrávače Mateje Venty oslnivý začátek. Po chybách soupeře snadno zakončovali protiútoky a nečekaně získali náskok 7:0. Jak rychle jej ale získali, tak snadno vedení ztratili. Po pěti minutách už byl stav nerozhodný 9:9. Prostějov i v oslabení a v pozměněném složení bojoval, vyrovnanou partii udržel i ve druhé čtvrtině až do stavu 30:30. Signál ke zvratu dal dvěma tříbodovými střelami po sobě Mike Lenzy. Nymburk před přestávkou ovládl vývoj utkání, přesněji bránil a byl mnohem jistější v koncovce. Zlepšený výkon Nymburka se projevil v závěru poločasu i na bodové šňůře 13:2, na kterou už domácí basketbalisté nedokázali zareagovat.

Prostějov sice stačil se svým protivníkem držet v prvním poločase vyrovnanou bilanci v podkošovém doskakování, markantní rozdíl ale ukazovala statistická čísla v přesnosti střelby. V té domácí výrazně zaostávali jak z podkošového prostoru, tak i z tříbodového území. Po změně stran už rychleji a přesněji hrající Nymburk převzal režii zápasu do svých rukou. Navzdory snaze už domácí basketbalisté neměli sílu na zvrat. Hra Nymburka vycházela z pozorné defenzivy, proti níž se Prostějov jen s obtížemi prosazoval. Malá naděje na případný zvrat domácím basketbalistům svitla ještě v závěrečné čtvrtině, kdy několikrát snížili na rozdíl osmi bodů. Šanci ale promarnili zbrklým a nepřesným zakončením. V závěru již  Nymburk taktickým výkonem dotáhl zápas bez větších problémů k vítězství. V posledních čtyřech minutách Prostějov riskoval, ale po zbytečných ztrátách míče Nymburk šňůrou devíti bodů pečetil svoje vítězství.

Nymburk měl střelecky mnohem vyrovnanější kádr, nad kterým výrazně vyčníval střelec 26 bodů Chester Simmons, jenž byl jednoznačně nejlepším hráčem utkání.

Nejvíce bodů: Smith 19, Nicholson 12, Bohačík 9 – Simmons 26, Benda a Pumprla po 12, Lawrence a Lenzly po 10. Rozhodčí: Dolínek, Paulík, Hruša. Fauly: 22:18. Trestné hody: 11/5 – 21/15. Trojky: 7:7. Diváci: 1800. Stav série: 0:3.