Kolín se dobrým výkonem prezentoval už před čtyřmi týdny v Nymburce, kdy favorita nečekaně trápil a nakonec prohrál jen o deset bodů 83:93. Od té doby Kolín porazil Hradec Králové, Ostravu, Olomoucko a deklasoval Děčín a překvapivě i Brno. Prohrál jen těsně s Ústím. Nejhorší tým minulé sezony se tak vyhoupl na překvapivé třetí místo aktuální tabulky.

Velmi dobrou formu chytil zejména rozehrávač Adam Číž, který patří mezi nejproduktivnější hráče soutěže. Mezi klíčové opory patří také Američané Lee Skinner a Devante Wallace či nymburský odchovanec Filip Novotný. Zkušenost pak přinášejí pivoti David Machač a Jiří Jelínek.

Kolín překvapil Nymburk pouze v květnu 2012, kdy doma o dva body zvítězil. Zbylých padesát vzájemných zápasů v lize vyhrál Nymburk.

Nymburk bude v zápase opět postrádat zraněné Petra Šafarčíka a Jerricka Hardinga. Zbytek týmu je k utkání připraven.

„Vůbec jsem nečekal, že Kolín bude v tabulce na třetím místě, ale je pravda, že teď hrají opravdu dobře a zaslouženě je v tabulce vysoko,“ uvedl před utkání nymburský hráč Jakub Tůma. „Na zápas s nimi se opravdu těším. Jsou silnější, než se na papíře může zdát, sám nevím, čím to je, že hrají takto dobře. Porážejí týmy, u kterých bych to nečekal. Asi je nastartoval zápas u nás. Hlavní bude zastavit jejich rozehrávače Adama Číže, který diriguje hru a má teď formu,“ řekl Tůma.

„V utkání s Nymburkem chceme navázat na dobré výkony z minulých zápasů. Ukázali jsme, že dokážeme hrát atraktivní basketbal, navíc jsme proti Brnu utkání zlomili kvalitní obranou,“ uvedl kolínský asistent trenéra Filip Rytina. „V utkání můžeme jedině překvapit a já věřím, že můžeme Nymburk potrápit stejně jako v prvním utkání,“ dodal Rytina.

(mal, vol)