Třiadvacetiletý sto osmdesát osm centimetrů vysoký hráč na pozici menšího křídla přichází po výborné sezoně v NCAA v Atlantické první divizi, kde startoval za svou univerzitu Kennesaw State.

V posledních dvou letech nastupoval jako člen základní pětky v průměru na třicet čtyři minut. V sezoně 2015/2016 zatížil konto soupeřů průměrně 18,7 body na zápas a o rok později to bylo už 21,2 bodů na zápas.

Kendrick Ray střílí převážně za dva body, nepohrdne však ani trojkovou střelbou s úspěšností kolem čtyřiceti procent, ale dokáže zakončit i atraktivně shora. Jeho předností jsou i více než tři asistence na zápas.

„Ano je to nováček. Každý hráč, který přijde do týmu je trochu risk,“ říká o tom, že pro Raye to bude první sezona mezi profesionály, trenér nymburského celku Ronen Ginzburg a pokračuje: „V posledních dvou letech jsme na takové hráče měli štěstí. Do Nymburka přišel Chasson Randle nebo Michael Dixon, bezejmenní hráči, kteří měli za sebou jednu sezonu v Evropě. Ani Sant-Roos se do té doby v Evropě výrazně neprosadil. Já jsem přesvědčený, že i v tomto případě jsme měli šťastnou ruku a že jsme do evropské basketbalové rodiny přidali dalšího zajímavého hráče. Pozitivem je, že i jeho bratr má velkou zkušenost s evropským basketbalem. Myslím si, že způsob hry našeho nového hráče se bude fanouškům basketbalu líbit,“ těší se na posilu, která v Nymburce podepsala roční smlouvu s roční opcí, trenér Ginzburg.

Nováček v nymburském dresu má dva bratry a sestru a všichni hrají basketbal. Jeho starší bratr Allan odehrál dvacet sedm zápasů v NBA za Boston Celtics v sezoně 2006/2007, ale v dalších letech už hrál v Evropě za týmy jako Virtus Řím, Ratiopharm Ulm nebo Virtus Boloňa. V současné době je hráčem TED Ankara.

Tomáš Laš