Mistrovský Nymburk nastřílel svitavským Turům více než 100 bodů i ve třetím čtvrtfinále. Hlavním tahounem týmu, který usiluje o třináctý ligový titul v řadě, byl s 20 body a pěti doskoky Chasson Randle.

"Neřeknu žádné tajemství, když povím, že záleželo na tom, jak koncentrovaně vstoupíme do zápasu. Od začátku jsme kontrolovali hru a zakončili sérii tak, jak jsme očekávali, tedy 3:0 na zápasy. Ale co pořád říkám je to, že respektujeme Svitavy a jejich kouče za to, jak dobrou sezonu měly. Byla asi jedna z nejlepších za poslední roky a přeji úspěch i v té další," řekl Ronen Ginzburg, trenér Nymburka.

"V této sérii byl Nymburk jednoznačný favorit a to na palubovce potvrdil. Gratuluji mu k jednoznačnému postupu do další fáze play off. Jsem spokojený s nasazením a bojovností našich hráčů, ale hráči Nymburka dynamicky, rychlostně i výškově náš tým převyšují. V tom je to jednoznačně dané. My jsme proti Nymburku v situaci, jako když Nymburk hraje s CSKA. Větší rozpočet, kvalitnější hráči. Přistoupili jsme k tomu zodpovědně, jak nejlépe jsme mohli, ale jak se ukázalo, na takový tým jako Nymburk nemáme," uvedl po skončené sérii svitavský kouč Stanislav Petr.

Nejvíce bodů: Randle 20, De Zeeuw 14, Sant-Roos 13, Peterka 10 – Bruinsma 22, Jones 14, Bašta 8. Stav série: 3:0.