Pět, deset, patnáct, dvacet, dvacet pět, třicet, třicet pět… Ne, ne, to se děti ve škole neučily násobilku. Takovými mílovými kroky navyšovali v sobotu nymburští basketbalisté svůj náskok proti slovenskému protivníkovu. V prvním utkání prvního kola vyřazovacích bojů Mattoni NBL si svěřenci trenéra Ginzburga hravě poradili s Levicemi.

Domácí šli v první čtvrtině do mírného náskoku, to se soupeř ještě jakž takž držel. Jen pak už domácí borci hosty, kterým utkání muselo připomínat spíš jízdu na centrifuze, nešetřili. Ve druhé čtvrtce je za sebou nechali o třináct bodů, v té další o sedm a v poslední o šest. Tři minuty před koncem Nymburk vedl o rekordních třicet šest bodů. Nymburk hrál a Levice si nevěděly rady. Hlavně v útoku.

„Na takovou obranu jsme nebyli ze skupiny A2 připraveni. To byl jiný level. S takovou obranou a takovou hrou jsme se nepotkali v posledních dvaceti zápasech,“ věděl, v čem tkvěl problém kouč Levic Peter Bálint.

„Po první čtvrtině jsme hráli tak, jak jsme potřebovali, aby soupeř nemohl pomýšlet na otočení vývoje utkání,“ komentoval nymburský lodivod Ronen Ginzburg taktiku jeho mančaftu. Zkrátka, Nymburští si na palubovce hráli, co potřebovali ve stylu Ty se, slovenský příteli, snaž, my stejně máme zápas pod kontrolou.

„Dneska nebyl v týmu soupeře nikdo, kdo by nám topil pod kotlem. Byli odevzdaní a nikdo mančaft nezvedl,“ potvrdil předešlí slova a popsal bezradnou hru hostů nymburský Ladislav Sokolovský.

Nymburk – Levice 83:52
Body: Nečas 15, Křemen 12, Abrams 12, Benda 11, Wilson 10, Sokolovský 8, Lenzly 8, Pumprla 6, Lawrence 1, Vyoral 0 – Sýkora 9, Grant 9, Modric 7, Marek 7, Vojtek 6, Bernard 4, Urland 4, Galvez 2, Lutovský 2, Waleskowski 2, Klein O, Seman 0. Rozhodčí: Dolinek, Macela, Hošek. Fauly: 15:17. TH: 14/18:18/25. Trojky: 9/27:4/13. Čtvrtiny: 19:14,  21:8, 23:16, 20:14.