„S minulou sezónou jsme určitě spokojeni, vyhráli jsme Český pohár, mistrovský titul a v poháru Uleb jsme postoupili ze skupiny, což byl náš cíl, navíc jsme byli blízko postupu do osmifinále, když o výhře polského týmu rozhodl prakticky jediný koš,“ uvedl sportovní manažer nymburského klubu Vratislav Šístek.

I do letošní sezóny vstoupil Nymburk impozantně, v domácí soutěži zatím nepoznal hořkost porážky a v evropské pohárové soutěži drží postupové ambice. „Naše cíle zůstávají stejné i pro tuto sezónu, chceme Český pohár, šestý titul a postup ze základní skupiny Eurocupu , kde zatím máme bilanci jedné výhry a jedné prohry,“ podotkl Šístek

Zajímalo nás, zda se podařilo zacelit díru po odchodu největší osobnosti ligové soutěže Radoslavu Rančíkovi, který v létě zamířil na jih do Itálie. „Samozřejmě Rado byl významný hráč pro nás, ale je to kolektivní hra, nikdo není nenahraditelný. Ze začátku trochu problémy byly, ale nakoupili jsme dobré hráče, takže si myslím, že i když jsme ho stoprocentně nenahradili, tak jsme složili velice dobrý tým, minimálně srovnatelný s loňskou sezónou,“ uzavřel hodnocení vedoucí mužstva.

PETR KREJČÍK