"Protože máme několik hráčů už na dovolených a mimo region, váhali jsme, zda k utkání nastoupit a nedohodnout se spíše s Kolínem na tom, že by se ponechal výsledek dosažený na hřišti v době přerušení utkání. Nakonec ale po debatě v rámci vedení klubu zvítězila varianta znovu hrát,“ řekl trenér pečeckých kadetů Zdeněk Fejfar.

Kolín proti tomu ostře protestuje a stále požaduje kontumaci ve svůj prospěch. Členka vedení BC Kolín Ivana Koláčná sdělila, že se klub bude bránit. „Proti rozhodnutí STK se odvoláme. Na palubovce jsme vedli o 23 bodů a zápas měli jasně vyhrát. A k ukončení zápasu došlo kvůli otci jednoho z pečeckých hráčů. Oni jsou viníkem a my máme být tím potrestaným? Vždyť jsme se proti soutěžnímu řádu nijak neprovinili,“ připomněla Koláčná.

Zápas, který se hrál v neděli 1. června v Kolíně, byl přerušen rozhodčími Léblem a Bendou z Nymburska poté, co jim otec jednoho z hráčů Peček vulgárně nadával. A pak halu odmítl opustit. Ignoroval hlavního pořadatele s tím, že ten není patřičně označen. A nereagoval ani v přítomnosti přivolaných strážníků městské policie. Pečky v tu chvíli prohrávaly o 23 bodů a postup pro ně byl takřka ztracen.

Podle šéfa STK Petra Buršíka ovšem nedošlo k inzultaci, a tudíž kontumace ve prospěch Kolína nepřichází v úvahu. „Neměl jsem jinou možnost, než nařídit nový zápas podle soutěžních řádů,“ vysvětlil Buršík. Přitom zároveň uznal, že řády na podobné případy stěží pamatují. „Už se několikrát stalo, že vulgárního diváka vyvedli. Ale tentokrát se vůbec poprvé, co já pamatuji, stalo, že divák odmítl halu opustit. A to je klíčový moment,“ zdůraznil s tím, že se zainteresované strany začaly bavit i o případné iniciaci změny soutěžního řádu.

Opakovaný duel by se měl hrát tuto sobotu 14. června už od 8 hodin v Kolíně. Nikoliv tedy od 18 hodin, jak se původně říkalo. "Naši trenéři ani hráči v jiný čas ten den nemohou," uvedla Ivana Koláčná z BC Kolín.

Jak se hraje kvalifikace

Kvalifikace se hraje na dva duely systémem doma – venku a o úspěchu rozhoduje počet výher, případně součet skóre. V sobotu 31. května vyhrály Pečky doma o jediný bod. O den později v Kolíně vedli domácí v době incidentu o 23 bodů (39:16).